23.5%
46.2%
32.7%
10.0%

Συνέχεια στο αήττητο έδωσαν οι Paranormal Inactivity με μια μεγάλη ανατροπή επί της ομάδας της Άνδρου που προηγήθηκε μεν στο 1ο δεκάλεπτο αλλά σταδιακά έχασε το προβάδισμά της με αποτέλεσμα να κάνει την 2η ήττα της στο φετινό πρωτάθλημα. Με το double-double του Παπαδάκη αλλά και τον συνήθη ύποπτο Σκουλάτο, οι Paranormal Inactivity έχουν αρχίσει να κοιτούν ψηλά στο πρωτάθλημα της Bronze League.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα της Άνδρου θα πάρει ένα προβάδισμα 7-2 με τους Καλογερά και Βιλλιώτη. Η ΑΟ Άνδρου θα συνεχίσει να πιέζει και να σκοράρει φτάνοντας την διαφορά ακόμα και σε διψήφιο αριθμό και πιο συγκεκριμένα στο +11 (6-17). Η απάντηση των Paranormal Inactivity θα έρθει από 2 τρίποντα του Παπαδάκη και ένα δίποντο του Γκάζικα για το 14-17 στο τέλος της 1ης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ΑΟ Άνδρου θα αυξήσει ξανά την διαφορά στους 5 για να απαντήσουν οι Paranormal Inactivity και να μειώσουν ξανά στους 3. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες θα σκοράρουν αλλεπάλληλα για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με τρίποντο στη λήξη του Χρυσαφιάδη για το 25-28 με την ομάδα της Άνδρου να προηγείται ακόμα με 3 πόντους.

Στην επιστροφή των ομάδων για το 3ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες θα παλέψουν στήθος με στήθος και επίθεση με την επίθεση αφού δεν υπήρξε κάποια μεγάλη διαφορά. Ήταν η σειρά του Βολακάκη να βγει μπροστά και να δώσει για πρώτη φορά το προβάδισμα στην ομάδα του με 4 σερί πόντους για το 36-35. 2/2 βολές για τον Χαρίδημο της Άνδρου, 1/2  και για τον Σκουλάτο για να έρθει ο Βολακάκης ξανά και να βάλει μπροστά την ομάδα των Paranormal Inactivity με 39-37.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Paranormal Inactivity θα μπουν πολύ δυναμικά και αποφασισμένα στο παρκέ και θα πάρουν την μεγαλύτερη διαφορά τους στο παιχνίδι με +11 πόντους για το 53-42. Η ομάδα της Άνδρου θα κάνουν προσπάθεια να αποτρέψουν την ήττα με τους Καλογερά και Μουστάκα να κάνουν ένα σερί 0-4 για το 53-46 όμως δεν θα καταφέρουν να λυγίσουν την ομάδα των Paranormal Inactivity που θα κάνουν το 3/3 για να βρεθούν στην κορυφή της βαθμολογικής κατάταξης μαζί με τους Reapers και τους Glory Road.

MVP της αναμέτρησης θα μπορούσαν να είναι όλοι οι παίκτες της Paranormal Inactivity όμως θα αρκεστούμε σε 2. Ο μπομπέρ Παπαδάκης με το double-double που πέτυχε (17 πόντους, 12 ριμπάουντ) ανήκει επάξια στην κατηγορία των πολυτιμότερων παικτών. Επίσης, ο Σκουλάτος με ένα μεστό παιχνίδι και 17 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ αλλά και με βαθμολογία +25 στο ranking βοήθησε τα μέγιστα για την ομάδα του να πετύχει την 3η σερί νίκη. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογεράς πετυχαίνοντας 15 πόντους, μαζεύοντας παράλληλα 6 ριμπάουντ και μοιράζοντας και 5 ασίστ.