33.3%
28.6%
46.8%
6.7%

Paranormal I. vs Bacardi Tel Aviv 54-53.Οι Bacardi έχασαν το ματς μέσα από τα χέρια τους. Βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 42-51 δύο λεπτά πριν το φινάλε,αλλά είχαν 2/12 βολές ,οι Paranormal το εκμεταλεύτηκαν και έκαναν τρομερή ανατροπή και κέρδισαν το ματς. Mvp του αγώνα ο Βολακάκης με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-6 για τους Bacardi ο Λάντζας και Κτιστάκης με σουτ και ο Λάντζας με Hook. Οι Paranormal με σερί 9-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 9-6,αρχικά ο Παγώνας σκόραρε από το ζωγραφιστό, ο Μιχελακάκης με λει-απ, Βολακάκης με 4 πόντους και με 1/2 βολές ο Σκουλάτος. Ο Μουστακαλής με σουτ και ο Κτιστάκης με λει-απ έγραψαν το 9-10.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-10 με 1/2 βολές ο Καζάς και με Buzzer τρίποντο από το κέντρο του γηπέδου ο Σκουλάτος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Bacardi πέρασαν μπροστά στο σκορ με 13-17 με 7 πόντους του Κτιστάκη,λει-απ, σουτ και τρίποντο. Ο Παγώνας απάντησε με τρίποντο και μείωσε σε 16-17 για τους Paranormal. Ο Καρυοφύλλης σκόραρε από το low post και ο Αγγελιουδάκης με σουτ έγραψαν το 16-21.Με νέο τρίποντο ο Παγώνας και 1-1 βολή (τεχνική ποινή)και με τρίποντο ο Σκουλάτος έδωσαν το προβάδισμα στους Paranormal με 23-21 .Ο Κτιστάκης με σουτ και ο Καρυοφύλλης απο το ζωγραφιστό πέτυχαν το 23-25.Ισοφάρισε ο Βολακάκης 25-25 με σουτ και ο Καρυοφύλλης έκανε το 25-27.Το δεκάλεπτο τελείωσε 29-27 με 4 πόντους του Βολακάκη.

Τρίτο δεκάλεπτο και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λάντζας το 29-29 για τους Bacardi. Ο Βολακάκης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 31-29 για τους Paranormal. Από το ζωγραφιστό σκόραρε ο Αγγελιουδάκης και ισοφάρισε 31-31.Ο Μιχελακάκης με λει-απ έκανε το 33-31 και ο Λάντζας από το ζωγραφιστό το 33-33.Ο Βολακάκης με 1/2 βολές το 34-33,για να σκοράρουν ο Καρυοφύλλης και ο Λάντζας από επιθετικό ριμπάουντ το 34-37.Το δεκάλεπτο τελείωσε με 38-37 ,Ο Σκουλάτος σκόραρε από το low post και ο Καζάς με σουτ από την γωνιά.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βολακάκης με ντραιβ έκανε το 40-37 για τους Paranormal. Με σερί 0-10 οι Bacardi πέρασαν μπροστά στο σκορ με 40-47 ,αρχικά ο Κτιστάκης σκόραρε με floater ,2/2 βολές και λει-απ ο Αγγελιουδάκης,ο Λάντζας με σουτ και ο Κτιστάκης με 2/2 βολές. Ο Δεδεδήμος με σουτ μείωσε σε 42-47 και ο Κτιστάκης με ντραιβ και λει-απ πέτυχε το 42-51.Με σερί 8-0 πλησίασαν στο σκορ με οι Paranormal 50-51,αρχικά ο Παγώνας με 1/2 βολές και τρίποντο(1:40). Ο Καρυοφύλλης 0/2 βολές (1:36)και ο Βολακάκης με σουτ(1:27). Ο Αγγελιουδάκης 0/2 βολές(1:22)επιθετικό ριμπάουντ  και ο Λάντζας 0/2 βολές (1:17). Ο Σκουλάτος με 1/2 βολές(1:11)επιθετικό ριμπάουντ ο Βολακάκης και με 1/2 βολές (1:08). Ο Κτιστάκης με 1/2 βολές (0:56)έκανε το 50-52.Ο Βολακάκης με γκολ φαουλ και με 1-1 βολή (τεχνική ποινή) το 54-52(0:45). Ο Κτιστάκης κέρδισε βολές 1/2 54-53(0:33). Οι Bacardi επέλεξαν να παίξουν άμυνα έκαναν το κλέψιμο αλλά το τρίποντο του Γυρούκη ήταν άστοχο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σκουλάτος με 10 πόντους, 11ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κτιστάκης με 23 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Λάντζας με 12 πόντους ,15 ριμπάουντ και 1 κόψιμο.