11.5%
57.1%
35.9%
5.3%

Αμφίρροπο ήταν το ματς μεταξύ των Ball Busters και των Paranormal Inactivity για περίπου 3,5 δεκάλεπτα, αφού στο τέλος με μικρά σερί οι Ball Busters κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη με 47-37.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τον Παγώνα να σκοράρει για τρεις και να ανοίγει το σκορ για τους Paranormal Inactivity. Με σερί 8-0 απάντησαν οι Ball Busters με τον Λάγιο να πετυχαίνει τους τέσσερις από αυτούς. Ξανά ο Παγώνας με τρίποντο μείωσε στο -2 αλλά με μία βολή ο Γιαννακόπουλος έκανε το 9-6. Την περίοδο έκλεισε με δίποντο ο Καζάς για το 9-8.

Στη δεύτερη περίοδο οι Paranormal Inactivity ολοκλήρωσαν το σερί στο 0-6 με 2 δίποντα που πέτυχαν ο Σκουλάτος και ο Βαλεντής για το 9-12. Από ένα δίποντο για κάθε ομάδα πέτυχαν ο Κουρεμένος και ο Bαλακάκης για το 11-14. Την περίοδο έκλεισαν οι Ball Busters με τρίποντο του Λάγιου και δίποντο του Καραγιαννίδη για το 16-14 και την προσπέραση.

Στην τρίτη περίοδο με ακόμη δύο πόντους του Βλάχου ολοκλήρωσαν το σερί στο 7-0 για το 18-14. Με σερί 0-5 απάντησαν οι Paranormal Inactivity, με τρίποντο του Παγώνα και δίποντο του Καζά για να προσπεράσουν με το 18-19. Με μια βολή ο Βλάχος ισοφάρισε και ο Κουρεμένος στην επόμενη φάση έκανε το 21-19. Με μια στις δύο βολές και δίποντο στην επόμενη φάση απάντησε ο Σκουλάτος με τον Καζά να προσθέτει και αυτός ένα δίποντο για το 21-24. Ο Λάγιος ισοφάρισε για τους Ball Busters με τρίποντο στο 24 όλα αλλά ο Καζάς απάντησε με δίποντο πάλι για το 24-26. Αυτή θα ήταν και η τελευταία φορά που οι Paranormal Inactivity θα ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι τη λήξη της περιόδου. Σερί 5-0 έτρεξαν οι Ball Busters με τον Δήμου να πετυχαίνει δύο βολές και τον Βλάχο καλάθι και φάουλ για το 29-26.

Η τέταρτη και τελευταία περίοδος ξεκίνησε με τον Καζά να μειώνει για τους Paranormal Inactivity. Οι Ball Busters αντέδρασαν όμως και με σερί 7-0 έκαναν το 36-28. Οι ομάδες σκόραραν εναλλάξ μέχρι το 39-31 με τον Βαλακάκη να πετυχαίνει μια βολή και στην επόμενη φάση καλάθι για να μειώσει στο 39-34. Η ψυχραιμία του Λάγιου από τη γραμμή των βολών έδωσε προβάδισμα + 7 στους Ball Busters για το 24-34. Από ένα δίποντο πέτυχαν ο Σκουλάτος και ο Καζάς μειώνοντας στο -4 και το 41-37,  μέχρι τη λήξη όμως δεν κατάφεραν να σκοράρουν και οι Ball Busters με έξι βολές εκ των οποίων  δύο πέτυχαν ο Λάγιος και ο Αβραμίδης έκαναν το 47-37 που ήταν και το τελικό σκορ.

MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Βλάχο ο οποίος ξεχώρισε πετυχαίνοντας ένα εντυπωσιακό double-double με 13 πόντους και 21 ριμπάουντ. Ο Καραγιαννίδης επίσης με εφτά πόντους, 15 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα έδωσε σημαντικές βοήθειες. Από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Σκουλάτος με 8 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα καθώς και ο Καζάς με 12 πόντους και 8 ριμπάουντ.