19.0%
35.7%
33.3%
16.0%

Η Paranormal Inactivity πήρε το πρώτο της ροζ φύλλο στο φετινό πρωτάθλημα με αντίπαλο τους Charlotte Hornies, σε ένα ματς όπου μπήκε δυνατά από το ξεκίνημα, πήρε το προβάδισμα και στη συνέχεια το κράτησε χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα μέχρι το τελικό 58-45. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Παπαδάκης με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Paranormal ξεκίνησε το ματς με 4-0 με τους Βολακάκη και Βαλέντη, ο Σπυριδωνίδης μείωσε σε 4-2, 8-2 με ένα ακόμη 4-0 των Βολακάκη και Βαλέντη, 8-4 ξανά ο Σπυριδωνίδης, 11-4 με τρίποντο ο Παγώνας, 11-6 ο Διαμάντης, 14-6 οι Παπαδάκης και Παγώνας και 0-7 σερί οι Παπασταύρου και Διαμάντης για το 14-13. Το τελικό 18-13 της περιόδου το έγραψε με ένα προσωπικό 4-0 σερί ο Βολακάκης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σκουλάτος, Παπαδάκης και Καζάς ανέβασαν στο 25-13, 25-15 ο Ζαμπούρας, 33-15 με 8-0 σερί οι Καζάς Σκουλάτος και Βαλέντης και 33-20 από τους Στυλιανό και Διαμάντη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παπαδάκης ξεκίνησε με καλάθι για να ανέβει η διαφορά στους 15 με το 35-20, οι Hornies απάντησαν με 0-9 σερί των Στυλιανού, Παπασταύρου, Σπυριδωνίδη και Διαμάντη και 7-0 από την Paranormal με τους Παπαδάκη, Καζά και Παγώνα για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο με 42-29.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παπαδάκης έγραψε το 45-29, 45-30 ο Ιωάννου, 46-30 ο Βαλέντης, 46-33 ο Ζώης, 49-33 ο Βολακάκης, 49-34 ο Στυλιανός με μια βολή, 51-34 ξανά ο Βαλέντης, 51-36 με καλάθι του Διαμάντη, 53-36 ο Σκουλάτος, 53-37 ο Ζαμπούρας, 54-37 ο Παγώνας, 54-40 ο Ζώης, 57-40 οι Σκουλάτος και Καζάς, 57-42 ο Ζαμπούρας, 58-42 ο Δεδεδήμος και τρίποντο του Μιχαλιού για το τελικό 58-45 του αγώνα.

Για την Paranormal Inactivity, πέρα από τον Παπαδάκη, σημαντικό ρόλο για τη νίκη είχαν επίσης οι Βολακάκης, Σκουλάτος, Παγώνας και Βαλέντης. Για τους Charlotte Hornies ξεχώρισαν οι Διαμάντης και Παπασταύρου.