8.3%
27.3%
42.9%
20.0%

Οι Glory Road συνέχισαν το αήττητο τους για ακόμη μια αγωνιστική, αφού κέρδισαν την Paranormal Inactivity, των πολλών απουσιών, με 66-52. MVP του αγώνα ήταν ο Γιάννης Σεϊμένης με 32 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Glory Road πήραν θέση οδηγού στο ματς, προσπαθώντας να χτισουν μια διαφορά, όμως η Paranormal Inactivity δεν επέτρεψε να γίνει αυτό τόσο εύκολα. Ο Σκουλάτος έβαλε μια βολή για το 0-1, οι Glory Road απάντησαν με 6-0 των Σάμι Χαμντάν και Βασίλη Σεϊμένη για το 6-1, 6-5 από τους Σκουλάτο και Χρυσαφιάδη και άλλο ένα σερί από τους Glory Road με δράστες τους Βαλτινό και Σεϊμένη, το οποίο έφτασε το 8-0 για να πάει το σκορ στο 14-5. Σε 14-7 μείωσε ο Μανώλης Μιχελακάκης, τρίποντο του Σεϊμένη για το 17-7 και 0-5 των Βολακάκη και Νίκο Μιχελακάκη για το τελικό 17-12 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Glory Road τα βρήκαν λίγο σκούρα κόντρα στην πολύ δυνατή άμυνα της Paranormal Inactivity, όμως συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα αφού ο Σεϊμένης έδινε σκορ στην ομάδα του κάθε φορά που το χρειαζόταν. Μια βολή του Σεϊμένη για το 18-12, 18-14 από τον Βολακάκη, 20-14 ο Σεϊμένης, 20-16 ο Νίκος Μιχελακάκης και ξανά απάντηση του Γιάννη Σεϊμένη για το 22-16. Καλάθι του Βολακάκη για το 22-18, 26-18 με σκόρερ ξανά τον Σεϊμένη, 26-20 από τον Βολακάκη, 28-20 ο Σεϊμένης και 28-22 από τον Νίκο Μιχελακάκη για να μπουν οι στο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Glory Road εμφανίστηκαν λίγο πιο τσιτωμένοι, σε αυτό λογικά έπαιξαν ρόλο οι φωνές του Χρήστου Καλλιτσάντση στην ανάπαυλα, ξεκίνησαν μεγάλο σερί το δεκάλεπτο και ουσιαστικά καθάρισαν το ματς. Αλεξ Χαμντάν, Σαχτούρης, Τσανάκας και Γιάννης Σεϊμένης έτρεξαν ένα 12-0 για το 40-22, 40-27 με 5 συνεχόμενους πόντους του Νίκου Μιχελακάκη, απάντηση με 10-0 οι Τσανάκας, Βασίλης Σεϊμένης και Βαλτινός για το 50-27 και 50-32 από τους Βολακάκη και Σκουλάτο για να κλείσει το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Paranormal Inactivity έμοιαζε να έχει κουραστεί πάρα πολύ, αυτό το διάβασε ο Χρήστος Καλλιτσάντσης και άρπαξε την ευκαιρία για να δοκιμάσει κάποια σχήματα. Ο Βολακάκης έβαλε δύο καλάθια για το 50-36, 52-36 από τον Βασίλη Σεϊμένη, 52-40 με 4 πόντους του Σκουλάτου, απάντηση με γκολ φάουλ ο Σεϊμένης για το 55-40, 55-45 από τους Βολακάκη και Χρυσαφιάδη και 57-45 με Καλάθι ξανά από τον Σεϊμένη. Μια βολή του Σκουλάτου για το 57-46, 64-46 από τους Σεϊμένη και Καλλιτσάντση, 0-6 οι Μανώλης Μιχελακάκης και Σκουλάτος για το 64-52 και 66-52 από τον Βασίλη Σεϊμένη, σκορ με το οποίο τελείωσε ο αγώνας.

Για τους Glory Road, πέρα από τον Γιάννη Σεϊμένη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Χρήστος καλλιτσάντσης και Τσανάκας. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Βολακάκης, Μανώλης Μιχελακάκης και Σκουλάτος.