19.0%
52.6%
17.0%
20.0%

Στη δεύτερη τους νίκη για φέτος έφτασαν οι Goodfellas αφού επικράτησαν σε ένα κλειστό παιχνίδι επί των Paranormal Inactivity. Οι νικητές ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και προηγήθηκαν με 5-13 στο 1ο δεκάλεπτο αλλά οι Paranormal ανέκαμψαν και έκλεισαν το ημίχρονο στο 14-17. Στο 3ο δεκάλεπτο οι Goodfellas πήραν ξανά διαφορά (21-28) και έλεγξαν το παιχνίδι με τους Paranormal να μη τα παρατάνε όμως και να προσπαθούν την ανατροπή στο 4ο δεκάλεπτο. Μείωσαν μέχρι το 28-31 αλλά οι οι Goodfellas ήταν ψύχραιμοι από τη γραμμή των βολών και δύο κρίσιμα καλάθια του Μπακόπουλου σφράγισαν τη νίκη για την ομάδα του με το τελικό σκορ να γράφει 28-38

Το ματς ξεκίνησε με σερί 0-7 από τους Goodfellas με πρωταγωνιστές αυτού τους Χαντζάκο, Μπακόπουλο, Καλογερά και Παπαδήμα ενώ η απάντηση από τους Paranromal Inactivity ήρθε με σερί 5-0 από Βολακάκη και Σκαρπέλη μειώνοντας σε 5-13. Τα δύο τρίποντα από Σταχίκα και Παπαδήμα έκλεισαν το 1ο δεκάλεπτο στο 5-13.

Ρήγος, Φούντος και Σκαρπέλης με σερί 6-0 στην αρχή της 2ης περιόδου μείωσαν κι άλλο σε 11-13 με το καλάθι του Χαντζάκου να κάνει το 11-15 και τον Βολακάκη να απαντάει για το 13-15. Δίποντο από τον Μπακόπουλο έκανε το 13-17 και η βολή του Σκουλάτου διαμόρφωσε το 14-17 του 1ου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της 3ης περιόδου η διαφορά για τους Goodfellas πήγε στο +13 αφού το σερί 0-10 από Χαντζάκο, Καλογερά, Μπακόπουλο και Παπαδήμα έκανε το 14-27. Το δίποντο του Μανωλιά έσπασε το σερί για το 16-27, η βολή του Μπακόπουλου έκανε το 16-28 και το 3ο δεκάλεπτο έληξε στο 21-28 από καλάθια των Φούντο και Ρήγου.

Οι P.I μείωσαν κι άλλο στην αρχή της 4ης περιόδου με τον Ρήγο να κάνει το 23-28. Οι βολές του Καλλιτσάντση έκαναν το 23-30 με τον Ρήγο να απαντάει με τρίποντο για το 26-30. Άλλη μία βολή του Καλλιτσάντση έκανε το 26-31, ο Σκαρπέλης μείωσε σε 28-31 αλλά κάπου εκεί ο ψύχραιμος Χρήστος Καλλιτσάντσης με 2/2 βολές έκανε το 28-33 και ο Μπακόπουλος με δύο καλάθια έκανε το σκορ 28-37 με το τελικό σκορ να γράφει 28-38 μετά από ακόμη μία βολή του Καλλιτσάντση.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Μπακόπουλος Διονύσης   ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 14 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Κοιλιάδης Νίκος και Καλλιτσάντσης Χρήστος, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Μανωλιάς Κωνσταντίνος και Σκαρπέλης Δημήτρης.