26.7%
64.3%
31.4%
17.4%

Paranormal I. vs Heat B.C. 39-43.Δύσκολη νίκη για τους Heat καθώς οι Paranormal δεν τους άφησαν ποτέ να ξεφύγουν και έτσι πήγαμε σε κλειστό φινάλε με τους Heat να φεύγουν με το πολύτιμο πρώτο ροζ φύλλο. Mvp του αγώνα ο Αρβανιτάκης με 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 4 πόντους από τον Νικολάου για τους Heat 0-4. Ο Καζάς με 1/2 βολές το 1-4 για τους Paranormal. Ο Φωτόπουλος με ντράιβ και ο Καρατζάς και ο Φωτόπουλος με 2/2 βολές πέτυχαν το 1-10. Ο Καζάς με τρίποντο, ο Καρόπουλος με hook και ο Κουρέτας με σουτ από την γωνία πέτυχαν το 8-10. Ο Φωτόπουλος με λει-απ, ο Καρατζάς με σουτ και ο Αρβανιτάκης με τρίποντο έγραψαν το 8-17. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-17 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βολακάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Φωτόπουλος με 2/2 βολές και με τρίποντο ο Κοκκαλίδης έγινε το 10-22 για τους Heat. Ο Βαλεντής με ντράιβ πέτυχε το 12-22 για τους Paranormal. Ο Αρβανιτάκης με τρίποντο έκανε το 12-25 και με 1/2 βολές ο Σκουλάτος, με τρίποντο ο Παγώνας και με ντράιβ ο Βολακάκης το σκορ έγινε 18-25. Ο Βιλλιώτης με 1/2 βολές το 18-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 20-26 με καλάθι ο Βολακάκης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βαλεντής από το ζωγραφιστό πέτυχε το 22-26 για τους Paranormal. Το Φωτόπουλος από το ζωγραφιστό το 22-28 για τους Heat. Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 31-28,αρχικά ο Δεδεδήμος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, με τρίποντο ο Παγώνας, με σουτ ο Καρόπουλος και με coast to coast ο Καζάς. Ο Αρβανιτάκηςε τρίποντο ισοφάρισε 31-31 και ο στρατός Σκουλάτος με 1/2 βολές το 32-31. Το δεκάλεπτο τελείωσε 32-33 ο Αρβανιτάκης με σουτ από την γωνία.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βιλλιώτης σκόραρε από το ζωγραφιστό, Ο Αντωνιάδης με 1/2 βολές και ο Αρβανιτάκης με σουτ από την γωνία για να ξεφύγουν στο σκορ οι Heat με 32-38. Ο Βαλεντής με τρίποντο έκανε το 35-38 για τους Paranormal. Ο Φωτόπουλος με σουτ το 35-40 και ο Παγώνας και ο Βολακάκης με 1/2 βολές το 37-40. Ο Αντωνιάδης με σουτ (0:45) σφράγισε την πρώτη νίκη για τους Heat και το τελικό 39-43 πέτυχε με 2/2 βολές ο Σκουλάτος (0:03).

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Φωτόπουλος με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Παρασκευόπουλος με 4 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σκουλάτος με 4 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Βολακάκης με 7 πόντους, 12 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.