25.0%
44.4%
53.8%
22.2%

Πολύ δύσκολη η νίκη των Lasson έναντι στους Paranormal Inactivity, που φυσικά κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Κοντά σε όλο τον αγώνα οι δύο μεριές, έμειναν από κοινού στα.. πολύ ρηχά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η εικόνα τους άλλαξε στο δεύτερο μισό που προσέφεραν πλούσιο θέαμα. Το παιχνίδι επί της ουσίας κρίθηκε όταν οι Lasson πρωτοπήραν διαφορά έξι πόντων λίγο πριν την λήξη, μία διαφορά που δεν μπόρεσαν να ανακάμψουν οι Paranormal. Τελικό σκορ 41-48.

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει καλύτερα για τους Paranormal, που από νωρίς βρίσκουν σκορ και κάνουν το 4-0 με τους Βολακάκη και Ρήγο. Απαντήσεις από τους Νικηταίδη και Σκαρμέα για το 4-4. Μικρό σερί 7-0 για τους Lasson (6-11) και τελικά θα λήξει η περίοδος στο 9-15.

Η δεύτερη περίοδος ως επί το πλείστων περιείχε λάθη και άστοχα σουτ και από τις δύο ομάδες, που κατάφεραν μαζί να σκοράρουν μόλις 6 πόντους. Σκόρερ οι Ρήγος και Σκαρπέλης από τους μεν, Κρητικός από τους δε. Τελικό ημιχρόνου 13-17.

Μέρα με την νύχτα η παραγωγικότητα των δύο ομάδων του 3ου δεκαλέπτου συγκριτικά με το πρώτο ημίχρονο, αφού ανέβασαν τα ποσοστά τους σε όλους τους τομείς και μας χάρισαν πολύ ωραίες φάσεις. Φυσικά και πηγαίνουν χέρι χέρι σε όλη την διάρκεια, μέχρι να λήξει η περίοδος βλέποντας τους Paranormal να προηγούνται με 27-26.

Δεν θα μπορούσε να αλλάξει η εικόνα του παιχνιδιού για δεύτερη φορά και έτσι λοιπόν, οι δύο ομάδες συνεχίζουν με καλή ευστοχία και πηγαίνουν πάντα μαζί στο σκορ. Όλα αυτά μέχρι το ξέσπασα των Lasson που προηγήθηκαν με έξι στο 4ο δεκάλεπτο (38-44). Οι Paranormal προσπάθησαν να αντιδράσουν, χωρίς επιτυχία όμως και το παιχνίδι έληξε 41-48.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σκαρμέας Κώστας ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ, φτάνοντας έτσι τους 14 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Καραμπάς Φώτης και Κοντονάτσιος Σωτήρης, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Παγώνας Γεράσιμος  και Ρήγος Γρηγόρης .