31.3%
62.5%
60.7%
21.7%

Οι Los Rebel Lakers πανηγύρισαν την 3η τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια στο Summer League, επικρατώντας αυτή τη φορά με το 36-54 επί των Paranormal Inactivity. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους λιμνανθρώπους, οι οποίοι πάτησαν στο 0-12 σερί που έχτισαν τα πρώτα λεπτά και δεχόμενοι μόλις 2 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, έκλεισαν το ημίχρονο με την υπέρ τους διαφορά στους 19. Στο δεύτερο μέρος οι νικητές διεύρυναν το προβάδισμα τους, οι Paranormal το έκοψαν, όχι τόσο όμως ώστε να φύγουν με τη νίκη από το κλειστό της Καισαριανής.

Το παιχνίδι ξεκινά με ένα φοβερό 0-12 των Lakers και σκόρερ τους Κατσίγαρη, Λεβέντη, Δερδενέ, 3-12 σκοράρουν οι Βολακάκης και Κοντζιάς, Τσιώτας και 3-14, Παγώνας και 6-14, Χειράκης για το 6-16, ενώ το 9-16 κάνει ο Κοντζιάς.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Δήμου, Χειράκης για το 9-22, 11-22 ο Παγώνας, ενώ οι Κατσίγαρης, Δουρακάκης και Λεβέντης θα κάνουν το 11-30.

Τρίτη περίοδος και Λεβέντης και Κατσίγαρης για το 11-34, Γιαννακόπουλος και 13-34, 13-36 ο Δερδενές, Βολακάκης για το 17-36, Βλαχάκης για το 17-38, Βαλεντής και 18-38, Δήμου και 18-40, 21-40 ο Καζάς, ενώ το 21-42 κάνει ο Χειράκης.

Τελευταία περίοδος και Βολακάκης για το 23-42, Τσίωτας και 23-44, Γιαννακόπουλος και 25-44, Χειράκης και 25-45, Παγώνας για το 26-45, 26-47 ο Χειράκης, Παγώνας για το 29-47, Μέτσο και 29-49, Κοντζιάς και 31-49, Κατσίγαρης και 31-51, Παγώνας και Βαλεντή για το 36-51, ενώ το 36-54 θα διαμορφώσει στην εκπνοή με τρίποντο ο Δουρακάκης.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Λεβέντης, ο οποίος σημείωσε 6 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 16 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Κατσίγαρης και Δήμου, ενώ από τους Paranormal Inactivity ξεχώρισαν οι Βολακάκης και Γιαννακόπουλος.