0.0%
55.6%
41.2%
13.0%

Οι Pick ‘n’ Troll αλλάζοντας απότομα ταχύτητα στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν μια πολύ σημαντική νίκη για εκείνους επικρατώντας με 35-47 κόντρα στους Paranormal Inactivity. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Στέλιος Γρηγορίου με 16 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καζάς άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Paranormal Inactivity, οι Αγγελόπουλος, Γρηγορίου και Κάτσας απάντησαν με 0-7 σερί και έβαλαν μπροστά τους Pick ‘n’ Troll με 2-7, 4-7 από τον Παγώνα, 4-9 με καλάθι του Γιώργου Τσοπανάκη και 5-0 σερί οι Καζάς, Κοντζιάς και Φούντος για το τελικό 9-9 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παγάνης έβαλε μια βολή για το 9-10, ο Μανωλιάς απάντησε με δύο δικές του για το 11-10, 11-14 με 0-4 σερί οι Γιώργος Τσοπανάκης και Χιουτακάκος, 13-14 από τον Βολακάκη, 13-16 ξανά ο Χιουτακάκος και δίποντο του Μανωλιά για το τελικό 15-16 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Γρηγορίου και Αγγελόπουλος έγραψαν το 15-21, ο Μανωλιάς μείωσε σε 17-21, 17-24 με μια βολή του Γρηγορίου και ένα δίποντο του Παγάνη, 21-24 με 4-0 οι Βολακάκης και Καζάς, 21-27 με μια βολή του Γιώργου Τσοπανάκη και ένα καλάθι του Γρηγορίου, και 22-27 από τον Κοντζιά για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Γαλατιανός και Γρηγορίου έτρεξαν 0-5 σερί και έστειλαν το ματς σε διψήφια διαφορά γράφοντας το 22-32, οι Παγώνας και Βολακάκης μείωσαν σε 26-32, 26-44 με ένα καθοριστικό 0-12 σερί οι Pick ‘n’ Troll με τους Αγγελόπουλος, Παγάνης και Γρηγορίου, 27-44 με μια βολή του Κοντζιά, 27-46 από τον Παγάνη, 35-46 με 8-0 σερί οι Βολακάκης και Παγώνας και μια βολή του Παγάνη για το τελικό 35-47 του παιχνιδιού.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα από τον Γρηγορίου, πολύ καλό ματς έκανε και ο Αγγελόπουλος με 10 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο. Για τους Paranormal Inactivity ξεχώρισε ο Βολακάκης με 12 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.