14.8%
60.0%
39.5%
17.6%

Οι Paranormal Inactivity κέρδισαν με 63-51 τους Remal Madri για να ανέβουν στο 5-3 και να συνεχίσουν την πολύ καλή τους πορεία. Οι Remal Madri πήραν 9 πόντους προβάδισμα στην 3η περίοδο, αλλά με ένα 24-4 σερί οι Paranormal Inactivity γύρισαν το ματς ανάποδα για να πάρουν το ροζ φύλλο με Σκουλάτο, Βολακάκη, Παγώνα και Χρυσαφιάδη διψήφιους!

Το ματς ξεκίνησε με τον Αθανασάκο να σκοράρει για το 0-4 της ομάδας του, για να απαντήσει ο Χρυσαφιάδης. Ο Μανίνας με τρίποντο έφερε τους Remal Madri στο 2-7, αλλά ακολούθησε ένα 10-0 σερί για τους Paranormal Inactivity, ο Βολακάκης από μέσα και ο Παγώνας από το τρίποντο έγραψαν το 12-7. Οι Remal Madri απάντησαν με 0-7 δικό τους, με τον Χατζηιγνατίου, τον Αθανασάκο και τον Λιούλη για το 12-14, με τον Σκουλάτο να ισοφαρίζει και το δεκάλεπτο να κλείνει από μία βολή του Ιφτιχάρ.

Στη 2η περίοδο ο Βολακάκης με τον Ρουστά σκόραραν για το 20-15 των Paranormal Inactivity, αλλά γρήγορα ο Χατζηιγνατίου με τον Καμπούρη και τον Ιφτιχάρ απάντησαν για να προσπεράσουν ξανά οι Remal Madri, 20-22. Ο Μιχελακάκης με δύο βολές ισοφάρισε, ο Χάιδος έβαλε μπροστά την ομάδα του, με τον Αθανασάκο και τον Χατζηιγνατίου να κλείνουν το ημίχρονο στο 23-27.

Στην επανάληψη ο Χάιδος σκόραρε για το 23-29, αλλά μετά τραυματίστηκε και σταδιακά η εικόνα του αγώνα άλλαξε. Ο Χατζηιγνατίου έγραψε το 23-31 για τους Remal Madri, με τον Βολακάκη και τον Σκουλάτο να απαντούν για το 27-31. Ο Λιούλης κράτησε μπροστά την ομάδα του, με τον Σκουλάτο να απαντά για τρεις, αλλά τον Μανίνα με καλάθι και φάουλ και τον Αθανασάκο με τρίποντο να γράφουν το 30-39 για τη μεγαλύτερη διαφορά των Remal Madri στο ματς. Άμεση ήταν η απάντηση για τους Paranormal Inactivity, που έκλεισαν με 8-0 το δεκάλεπτο, ο Σκουλάτος με τον Δεδεδήμο και τον Χρυσαφιάδη έφεραν το ματς στο 38-39 στο 30ο λεπτό.

Το σερί των Paranormal Inactivity συνεχίστηκε και στην 4η περίοδο για να πάει στο 10-0 με τον Καζά για το προσπέρασμα, 40-39. Το διέκοψαν οι βολές του Αθανασάκου, 40-41, με τον Παγώνα και τον Χρυσαφιάδη να φέρνουν την ομάδα τους στο 44-41. Ο Καμπούρης σκόραρε για το 44-43, με ένα νέο 10-0 για τους Paranormal Inactivity να καθαρίζει τον αγώνα, ο Χρυσαφιάδης με τον Βολακάκη, τον Καζά και τον Σκουλάτο σκόραραν ως το 54-43, ολοκληρώνοντας ένα 24-4 από το 30-39 και μετά. Ο Πρέκας με τον Χατζηιγνατίου έβαλαν βολές για το 54-46, αλλά ο Σκουλάτος απάντησε με καλάθι και φάουλ και ο Παγώνας έγραψε το 59-46. Ο Θεοφάνους έφερε το ματς στο 59-49, με τον Βολακάκη και τον Σκουλάτο να απαντούν, 62-49, για να κλείσει το ματς από Θεοφάνους και Ρουστά στο 63-51.

Για τους νικητές ο Σκουλάτος είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Βολακάκης 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Χρυσαφιάδης 11 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Παγώνας 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ. Για τους Remal Madri ο Αθανασάκος είχε 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Χατζηιγνατίου 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Ιφτιχάρ 4 πόντους και 10 ασίστ.