0%
0%
0%
0%

Οι Paranormal Inactivity B.C. κέρδισαν με 31-43 τους Τεμπελέηκερς έχοντας τον Σκουλατο και τον Παγωνα με διψήφιο αριθμό πόντων στο ματς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-5 από τον Μιχελακακη Ν. και τον Καζα για να απαντήσουν ο Γιαννιος με τον Παναγιωτόπουλο για το 8-5. Ο Παναγιωτόπουλος έγραψε και το 10-7 με τον Γιαννιο να φέρνει την ομάδα του στο 12-7. Ο Παγωνας απάντησε, με τον Σκουλατο να σκοράρει για το 13-14, πριν κλείσει στο 15-15 το δεκάλεπτο από τον Δελη. Στη 2η περίοδο οι Τεμπελέηκερς προηγήθηκαν με 17-16 και 19-18, για να απαντήσουν ο Νομικος, ο Παγωνας και ο Μιχελακακης Ν. για το 19-26 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Δεδεδημος σκόραρε για το 19-28, με τον Μπουκουβαλα και τον Γιαννιο να απαντούν, 22-28. Ο Σκουλατος με τον Μιχελακακη Μ. έφεραν το ματς στο 22-32 με τον Παγωνα να σκοράρει για το 22-36, πριν κλείσει στο 23-37 η 3η περίοδος. Οι Τεμπελέηκερς μείωσαν με τον Δελη σε 26-37, με τον Δεδεδημο να απαντά και τον Παγωνα να φέρνει το ματς στο 27-41. Ο Βασιλειαδης μείωσε σε 29-41, για να κλείσει από Σκουλατο και Γιαννιο ο αγώνας σε 31-43 για τους Paranormal Inactivity B.C..

Τα λάθη ήταν 17-18 στο ματς, τα κλεψίματα 6-11 και οι ασίστ 4-7. Στα ριμπάουντ οι Τεμπελέηκερς είχαν τον έλεγχο, 60-56 με 30-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/20 τρίποντα και τους Τεμπελέηκερς 1/21. Στα δίποντα οι Paranormal Inactivity B.C. είχαν 31% και οι Τεμπελέηκερς 18%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Σκουλατος είχε 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Παγωνας 13 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Τεμπελέηκερς ο Γιαννιος είχε 12 πόντους, 19 ριμπάουντ, ο Δελης 7 πόντους, 6 ριμπάουντ, 3 τάπες.