0%
0%
0%
0%

Οι Anonymous κέρδισαν τους Paranormal Inacitivity B.C. με 53-45 για να μπουν με νίκη στο Championship.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-5 για τους Paranormal Inacitivity B.C. από τον Παγωνα, για να απαντήσουν ο Βλαχος με τον Μητρελλο για το 10-5, πριν κλείσει ο Καζας το δεκάλεπτο στο 11-7. Στη 2η περίοδο ο Βλαχος με τον Μαλαθουνη έφεραν την ομάδα τους στο 15-7, με τον Δεδεδημο, τον Ζορμπα και τον Παγωνα να απαντούν για το 15-14 και το 16-17 λίγο μετά. Ο Κεραμιδας με τον Μαριανο έφεραν το ματς στο 20-17, για να γράψει ο Βλαχος το 22-17. Ο Σκουλατος απάντησε, με τον Μιχελακακη Ε. να ισοφαρίζει σε 22-22, για να δώσει προβάδισμα ο Σκουλατος στην ομάδα του, πριν κλείσει το ημίχρονο από τον Μητρελλο στο 25-24. Στην επανάληψη ο Πατερογιαννακης έφερε το ματς στο 29-24, με τον Μιχελακακη Ε. και τον Καζα να απαντούν για το 29-28 και το 30-30. Ο Κωνσταντινίδης έκλεισε την 3η περίοδο στο 33-30, με τον Βλαχο να φέρνει τους Anonymous στο 44-30 στο 4ο δεκάλεπτο με 14-0 σερί. Το σερί διέκοψε ο Σκουλατος και μαζί με τον Καζα και τον Παγωνα μείωσαν ως το 46-40. Ο Μητρελλος απάντησε για το 49-40, με τον Σκουλατο να μειώνει σε 49-43. Ο Παπαφιλιππου έφερε το ματς στο 52-43, για να μειώσει ο Μιχελακακης Ν. λίγο πριν το τέλος.

Τα λάθη ήταν 20-15, τα κλεψίματα 7-12 και οι ασίστ 7-4. Στα ριμπάουντ οι Anonymous είχαν τον έλεγχο, 55-40 με 15-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/18 τρίποντα και τους Paranormal Inacitivity B.C. 2/22. Στα δίποντα οι Anonymous είχαν 36% και οι Paranormal Inacitivity B.C. 33%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βλαχος είχε 24 πόντους, 7 ριμπάουντ, ο Μητρελλος 8 πόντους. Για τους Paranormal Inacitivity B.C. ο Σκουλατος είχε 18 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Παγωνας 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα.