16.7%
57.1%
27.5%
41.7%

Οι Paranormal Inactivity ήταν πιο ψύχραιμοι στο τέλος και πηραν το ροζ φύλλο κόντρα στους Drafts με 55-56. MVP του αγώνα ήταν ο Ιωσήφ Βολακάκης με 16 πόντους ,16 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Paranormal μπήκαν πιο δυνατά και είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια, πέρα από μια στιγμή που ισοφάρισαν οι Drafts. Ο Παγώνας και ο Βολακάκης έκαναν ένα 0-6 στην αρχή του αγώνα. Η απάντηση των Drafts ήταν ένα 6-0 που ισοφάρισε το παιχνίδι με τους Ζαχαρόπουλο και Τάγαρη. Απάντηση ήρθε με άλλο ένα σερί από τους Paranormal που έφτασε το 0-5 για να γίνει το σκορ 6-11. Τα καλάθια αυτά τα έβαλαν και πάλι οι Παγώνας και Βολακάκης. Τουρλούκης και Αλεξόπουλος μειωσαν σε 9-11,ομως οι Paranormal με ένα γρήγορο 0-4 ανέβασαν τη διαφορά στις 2 κατοχές (9-15). Το τελικό 11-15 της περιόδου το έγραψε ο Τουρλούκης.

Στη δεύτερη οι Paranormal Inactivity συνέχισαν να έχουν το προβάδισμα, όμως μόλις οι Drafts ένιωσαν ότι το ματς πάει να ξεφύγει σηκωσαν κεφάλι και απάντησαν. Αλεξόπουλος και Φλούδας μειωσαν σε 14-15,ομως Σκουλάτος και Χρυσαφιάδης έβαλαν από ένα καλάθι και σημείωσαν το 14-19. Ο Τάγαρης με μια βολή μείωσε σε 15-19, με τον Παγώνα να ανεβάζει και πάλι στους 6 για το 15-21. Ο Πέτρου έβαλε ένα τρίποντο και μείωσε σε 18-21, για να ακολουθήσει ένα 0-7 από τους Παγώνα και Βολακάκη για το 18-28 και παράλληλα την πρώτη διψηφια διαφορά στο ματς. Ο Ζαχαρόπουλος μείωσε άμεσα σε 20-28, όμως ο Παγώνας απάντησε με τρίποντο για το 20-31. Ο Ζαχαρόπουλος με ένα γκολ φάουλ έριξε και πάλι στους 8(23-31), με τον Ρίκο να ανεβάζει ξανά σε διψηφιο κάνοντας το 23-33. Τάγαρης και Σιώκης έδωσαν μια ανάσα πριν λήξει το ημίχρονο με ένα 4-0 και μάζεψαν το ματς στους 6 δίνοντας μας το τελικό 27-33 του δεκαλέπτου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Paranormal μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρισουν το παιχνίδι. Ενώ όλα έδειχναν ότι θα το καταφέρουν, μια χαλάρωση τους έβαλε και πάλι τους Drafts στο κυνήγι και τους έδωσε ψυχολογία. Βολακάκης και Χρυσαφιάδης σημείωσαν το 27-37 με ένα 0-4. Ο Καουνης έδωσε απάντηση με ένα διποντο και μείωσε σε 29-37, όμως οι Paranormal έτρεξαν ακόμη ένα 0-4 με τους Ρίκο και Βολακάκη για να πάνε στο +12(29-41). Ο Τάγαρης μείωσε σε 31-41. Ένα 0-5 από τους Παπακώστα και Παγώνα ανέβασε τη διαφορά στους 15 υπέρ των Paranormal (31-46),τότε όμως ήρθε η ώρα της αντίδρασης των Drafts, οι οποίοι δεν πέφτουν ποτέ χωρίς μάχη. Αλεξόπουλος, Φλούδας και Σιώκης έτρεξαν ένα 8-0 μέχρι να τελειώσει η περίοδος και μπήκαν ξανά στο κυνήγι του αγώνα, δίνοντας μας παράλληλα και το τελικό 39-46 του δεκαλέπτου.

Στην τέταρτη περίοδο οι Drafts συνέχισαν με ένα καλό σερί, πήραν προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς, όμως οι Paranormal ήταν πιο ψυχραιμοι στο φινάλε και πήραν τη νίκη. Ο Βολακάκης έγραψε το 39-48,με τον Σιώκη να απαντάει με τρίποντο και να μειώνει στις 2 κατοχές (42-48). Το 42-50 το έγραψε ο Παγώνας, για να έρθει ένα σερί 9-0 από τους Drafts με τους Τουρλουκη, Τάγαρη, Σιώκη και Ζαχαρόπουλο για να δώσει προβάδισμα στην ομάδα τους με 51-50 με 4.20 να μένουν για να τελειώσει το ματς. Ο Σκουλάτος έγραψε το 51-52 ενώ έμεναν 3.30 λεπτά. Ο Τουρλουκης κέρδισε ένα φάουλ που τον έστειλε για βολές με 3.17 να μένουν. Έβαλε τη μια από τις δύο και ισοφάρισε σε 52-52. Η απάντηση των Paranormal ήταν ένα τρίποντο στην ακριβώς επόμενη φάση από τον Χρυσαφιαδη για το 52-55. Δύο λεπτά και πέντε δευτερόλεπτα πριν τελειώσει το ματς ο Παπακωστας κέρδισε δύο βολές, έβαλε τη μια και σημειώσει το 52-56. Ο Ζαχαρόπουλος έγραψε ένα τρίποντο για το 55-56 με 1.06 να μένει πλέον στο ματς. Ο Παγώνας θα πάρει ένα τρίποντο, η μπάλα δεν θα μπει, αλλά ο Σκουλάτος παίρνει επιθετικό ριμπάουντ. Ο Βολακάκης έκανε κακή πάσα, έτσι η κατοχή πέρασε στους Drafts με 43 δευτερόλεπτα να μένουν. Ο Σιώκης ανέλαβε την επόμενη επίθεση, ήταν αστοχος. Ο Παπακωστας πήρε ριμπάουντ και άφησε στον Σκουλάτο. Με μισό λεπτό να μένει στο ματς οι Drafts διαλέγουν να κάνουν άμυνα. Ο Παγώνας ήταν αστοχος. Το ριμπάουντ το διεκδικησαν ο Αλεξόπουλος με τον Παπακώστα,με το βελάκι να δείχνει Drafts και ενώ έμεναν 7.4 δευτερόλεπτα πλέον για τη λήξη. Ο Αλεξόπουλος ανέλαβε το σουτ, το οποίο ήταν αστοχο. Ο Βολακάκης πήρε το ριμπάουντ και το ματς τελείωσε με 55-56 για να πάρουν έτσι τη νίκη οι Paranormal Inactivity.

Πέρα απο τον Βολακάκη ,εξαιρετικό ματς έκανε και ο Παγώνας για τους Paranormal . Για τους Drafts Ζαχαρόπουλος και Σιώκης ήταν οι δύο που ξεχώρισαν.