0%
0%
0%
0%

Οι LA Stripers έφτασαν στο 3-0 στον όμιλο μετά και τη νίκη τους με 60-37 επί των Paranormal Inactivity B.C., σε έναν αγώνα που χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να πάρουν τον έλεγχο, αλλά που κράτησαν τους αντιπάλους τους στους 4 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο για να ξεφύγουν με 13 και να μην αντιμετωπίσουν πρόβλημα στη συνέχεια.

Το ματς ξεκίνησε με τον Μιχελακακη Μ. και τον Παγωνα να σκοράρουν για τους Paranormal Inactivity B.C., για να απαντήσει ο Δαγκλης. Ο Παγωνας έφερε την ομάδα του στο 6-8 και ο 10 έγραψε το 7-10, για να σκοράρει ο Βολακακης για το 7-13. Το δεκάλεπτο έκλεισε από Τεσσο και Γουσετη στο 12-13, με τον δεύτερο να βάζει μπροστά τους LA Stripers στη συνέχεια. Ο Τσατος σκόραρε για το 16-14, με τον Δεδεδημο να απαντά, 16-18, και τους Paranormal Inactivity B.C. να φτάνουν ως το 16-22. Από εκεί και πέρα οι LA Stripers έτρεξαν ένα σερί 18-0 ως τα μισά της 3ης περιόδου, πρώτα για να κλείσουν το ημίχρονο στο 24-22 με τον Γουσετη, τον Βιτωρατο και τον Τσατο και στη συνέχεια να πάνε με τον Γαλιατσο και τον Ιορδανου ως το 34-22. Το σερί διέκοψε ο Νομικος με μια βολή, αλλά ο Βεντουρης έφερε την ομάδα του στο 38-24. Το δεκάλεπτο έκλεισε από τον Δεδεδημο και τον Γουσέτη στο 39-26, για να σκοράρει ο Γουσετης και για το 42-27 στην 4η περίοδο. Ο Βολακακης μείωσε σε 44-33, με τον Γουσέτη να τρέχει ένα προσωπικό 9-0 για το 53-33 και τον Γαλιατσο με τον Ιορδανου να σκοράρουν για το 58-35, πριν κλείσει το ματς από Καζα και Βιτωρατο στο 60-37.

Τα λάθη ήταν 11-11 στο ματς, τα κλεψίματα 7-8 και οι ασίστ 15-6. Στα ριμπάουντ οι LA Stripers είχαν τον έλεγχο, 50-43 με 16-12 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/23 τρίποντα και τους Paranormal Inactivity B.C. 4/23. Στα δίποντα οι LA Stripers είχαν 36% και οι Paranormal Inactivity B.C. 19%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Γουσετης είχε 19 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Ιορδανου 9 πόντους, ο Γαλιατσος 6 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες. Για τους Paranormal Inactivity B.C. ο Παγωνας είχε 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Ζορμπας 8 πόντους, ο Βολακακης 7 πόντους, 8 ριμπάουντ.