15.4%
41.7%
31.3%
5.0%

Σε ένα παιχνίδι με τρομερές διακυμάνσεις στην απόδοση των 2 ομάδων αλλά και στις εναλλαγές του σκορ, οι Paranormal Rebuy κατάφεραν να πάρουν την πρώτη τους νίκη για το φετινό Summer, επικρατώντας με 39-38 απέναντι στους Alley Ωχ. Στο ξεκίνημα, οι Alley Ωχ μπήκαν πολύ καλά στο ματς, όμως οι Paranormal με ένα τρομερό 2ο δεκάλεπτο στο οποίο δεν δέχθηκαν καλάθι, πήραν το προβάδισμα και έκλεισαν το ημίχρονο στο +8 και το 28-20 της ανάπαυλας. Στο 2ο ημίχρονο, οι Alley Ωχ μπήκαν πιο “ζεστά” στο παιχνίδι, βρήκαν ξανά ρυθμό και με το επί μέρους 5-15, κατάφεραν να μπουν ξανά σε θέση οδηγού για το 33-35. Στην τελευταία περίοδο, οι ομάδες ήταν μουδιασμένες, πήγαιναν χέρι χέρι, όμως ο Φυτράκης με ένα απίστευτο καλάθι και φάουλ, έδωσε στα 6 δευτερόλεπτα προβάδισμα στους Paranormal Rebuy, με τους Alley Ωχ να μην ευστοχούν στην τελευταία επίθεση και να παραμένουν χωρίς νίκη για φέτος.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σταμάτη να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ και δίποντο για το αρχικό 0-5, ο Μιχελακάκης Εμμ. με δίποντο θα μειώσει σε 2-5, ενώ ένα σερί 1-6 από τους Alley Ωχ, θα τους δώσει ένα προβάδισμα 7 πόντων για το 3-11 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Μούρτης με δίποντο θα μειώσει σε 5-11, ο Βάρδας με τρίποντο κορυφής θα γράψει το 5-14, ενώ ο Φυτράκης με δικό του καλάθι, θα ροκανίσει τη διαφορά στους 7 πόντους και το 7-14 του παιχνιδιού. Το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν οι Alley Ωχ, έπειτα από ένα μίνι σερί 3-6 με 4 πόντους του Σταμάτη και 2 του Κάρκαλου, το οποίο θα διαμορφώσει το 10-20 στην περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Alley Ωχ ενώ έδειχαν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αυτό δεν φάνηκε και στις 4 γραμμές, αφού δεν κατάφεραν να βάλουν καλάθι στο 2ο δεκάλεπτο, με τους Paranormal Rebuy να παίρνουν το προβάδισμα έπειτα από 9 πόντους του Φυτράκη, 4 του Φουρλάνου, 3 του Αργύρη και 2 του Μιχελακάκη Εμμ. για το 28-20, σκορ το οποίο θα κλείσει και το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Αργύρης με τρίποντο θα στείλει τη διαφορά των Paranormal Rebuy σε διψήφιο αριθμό για το 31-20, οι Alley Ωχ θα ευστοχήσουν έπειτα από αρκετή ώρα με 2/2 βολές του Σαπλαούρα και γκολ-φάουλ του Σταμάτη για να μειώσουν σε 31-25, ο Φουρλάνης θα στείλει το ματς στους 8 πόντους με δίποντο για το 33-25, ενώ οι Alley Ωχ, θα πάρουν εκ νέου κεφάλι στο σκορ με 4 δίποντα του Βάρδα και καλάθι του Κάρκαλου για το 33-35 της 3ης περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μιχελακάκης Εμμ. με δίποντο μέσης απόστασης ισοφάρισε στο 35-35, ο Τσιοτίκας με δικό του δίποντο στην αντίπαλη ρακέτα θα δώσει ξανά το προβάδισμα στους Alley Ωχ για το 35-37, με τον Φυτράκη να μειώνει με βολή στο 36-37 του ματς. Με τον ίδιο τρόπο, ο Βάρδας θα κάνει το 36-38, ενώ ο Φυτράκης, στα 6 δευτερόλεπτα με ένα απίστευτο καλάθι και φάουλ, θα στείλει τους Paranormal στα ουράνια, δίνοντάς τους τη νίκη, αφού και οι Alley Ωχ

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Ηλίας Φυτράκης ο οποίος σταμάτησε στους 19 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 10 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 14 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μιχελακάκης Εμμ. και Αργύρης, ενώ από τους Alley Ωχ ξεχώρισε η προσπάθεια των Σταμάτη και Σαπλαούρα.