20.0%
45.0%
40.4%
11.8%

Χαλαρό το βράδυ για τους Golden Steak Warriors, που μετά το αργό τους ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο, πάτησαν το γκάζι και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω. Οι Paranormal Rebuy αντέδρασαν στο 2ο μισό του 1ου μέρους, έφτασαν την διαφορά μέχρι και τους 4 πόντους, αλλά ήταν το μοναδικό ξέσπασμα που είχαν στο παιχνίδι. Οι δύο ομάδες παρόλα αυτά φάνηκαν να το διασκεδάζουν και μας χάρισαν όμορφο θέαμα. Τελικό σκορ αναμέτρησης 35-61.

Ο Νικολόπουλος και ο Φίλος Πέτρος άνοιξαν τον πίνακα του σκορ για το γρήγορο 5-0, όμως άμεσες απαντήσεις έδωσαν οι Σταματίου και Αρχέλαος για το 5-4. Φίλος με το δίποντο, για να έρθει ένα σερί 7-0 από τους Κόκλα, Τουρλούκη και Τσιλιώρη. 7-11 το σκορ και ο Φίλος Χάρης θα σκοράρει για δύο. Το δεκάλεπτο θα κλείσει μετά τα καλάθια των Αγγελόπουλου και Αρχέλαου.

Διευρύνουν το σερί τους οι Πολεμιστές, που ξέφυγαν με 13 πόντους. Οι Paranormal είχαν αντίθετη άποψη, σκόραραν κατά ριπάς και αφού βρήκαν σκορ από ολόκληρη την ομάδα παρά μόνο του Νικολόπουλου στο δεκάλεπτο έφτασαν μέχρι και το 20-24. Ήταν το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν όμως αφού οι αντιπάλοι τους φάνηκαν να πεισμώνουν και πολύ γρήγορα μέχρι και το τέλος του δεκαλέπτου ήταν οι μόνοι που σκόραραν. Τελικό σκορ ημιχρόνου 20-35.

Το 2ο μέρος θα ξεκινήσει με καλάθι του Νικολόπουλου, για να απαντήσει ο Αγγελόπουλος. Νικολόπουλος ξανά και ξανά σερί για τους Warriors από τους Τουρλούκη, Αγγελόπουλο εις διπλούν, Γκότση και Αρχέλαο. Το σκορ πλέον με διαφορές σταθερά γύρω στους 20 πόντους και το δεκάλεπτο θα λήξει στο 30-52.

Διαδικαστικό το τελευταίο δεκάλεπτο, αφού οι Rebuy έδειχναν πως ξέμεναν από δυνάμεις λόγω του πολύ μικρού rotation που αναγκάστηκαν να διαχειριστούν κατά την διάρκεια ολόκληρου του παιχνιδιού, μιας και παρουσιάστηκαν μόλις 6 σε αριθμό. Οι Warriors βρήκαν κάποιες φάσεις είτε στον αιφνιδιασμό, είτε σε σετ παιχνίδι, δεν τις εκμεταλλεύτηκαν όλες, αφού και από μεριάς τους χαλάρωσαν. Παρόλα αυτά το παιχνίδι θα λήξει υπέρ τους με το τελικό 35-61.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Αγγελόπουλος Νικόλας ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 12 πόντους με 6 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 2 ασσίστ και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 15 βαθμούς στο efficiency. Από τους Paranormal Rebuy σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Χριστόπουλος Φίλιππος  και ο Νικολόπουλος Κωνσταντίνος.