16.7%
38.1%
32.8%
18.8%

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισαν το Summer League οι Kourayo B.C., καθώς χάρη σε ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο που έκαναν κατάφεραν να ανατρέψουν το παιχνίδι και να φύγουν νικητές κόντρα στους Paranormal Rebuy με 41-55. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Κώστας Μπαρδής με 23 πόντους, 14 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μπαρδής άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Kourayo B.C., ο Φουρλάνης ισοφάρισε σε 2-2 για τους Paranormal Rebuy, 2-4 με καλάθι του Σαφλέκα, 5-4 με τρίποντη απάντηση του Φυτράκη, 5-11 με 0-7 σερί οι Μπαρδής, Αναστασίου και Τυχόπουλος, 7-11 από τον Φυτράκη, 7-13 ξανά ο Τυχόπουλος και 6-0 σερί οι Paranormal Rebuy με τους Μιχελακάκη, Φυτράκη και Φουρλάνη για το τελικό 13-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Σαφλέκας έβαλε μια βολή για το 13-14, οι 22-14 με 9-0 σερί απάντηση οι Paranormal Rebuy με τους Φουρλάνη, Φυτράκη και Λουπεγίδη, 22-17 με καλάθι και φάουλ του Μπαρδή, 25-17 με νέο τρίποντο του Φυτράκη και απάντηση με 0-6 σερί οι Kourayo B.C. με τους Μπαρδή και Αναστασίου για το τελικό 25-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λουπεγίδης έβαλε καλάθι για το 27-23, ο Παπαδόπουλος απάντησε με τρίποντο για το 27-26, 33-26 με 6 συνεχόμενους πόντους του Φουρλάνη, 33-28 από τον Αναστασίου και 36-28 από τους Λουπεγίδη και Φυτράκη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στην τελευταία περίοδο οι Kourayo B.C. έκαναν ένα τρομερό ξεκίνημα με 0-14 σερί με σκόρερ τους Παπαδόπουλο, Μπαρδή και Αναστασίου για να περάσουν μπροστά με 36-42, οι Λουπεγίδης και Φουρλάνης μείωσαν σε 39-42, 39-44 με νέο καλάθι του Μπαρδή, 41-44 από τον Λουπεγίδη και ακόμη ένα διψήφιο σερί από τους Σαφλέκα, Αναστασίου, Μπαρδή, Παπαδόπουλο και Τυχόπουλο για το τελικό 41-55 του παιχνιδιού.

Για τους Kourayo B.C., πέρα από τον Μπαρδή, πολύ καλό ματς έκανε και ο Παπαδόπουλος με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Για τους Paranormal Rebuy ξεχώρισε ο Φυτράκης με 16 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 τάπες.