33.3%
61.1%
39.5%
25.0%

Στις νίκες επέστρεψαν οι Κουβάδες έπειτα από 7 σερί αρνητικά αποτελέσματα και ανέβηκαν στο 2-7. Η νίκη αυτή που ήρθε μετά την επικράτησή τους στην πρώτη αγωνιστική, σημειώθηκε απέναντι στους Paranormal Rebuy με το τελικό 37-56. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι και το τρίτο δεκάλεπτο, όπου τότε οι Κουβάδες άρχιζαν να χτίζουν σταδιακά μια διαφορά, την οποία με δυο 0-8 σερί στο τελευταίο δεκάλεπτο εκτόξευσαν ακόμη και στους 20+. MVP της προσπάθειας των Κουβάδων αναδείχθηκε με την επιστροφή του στα παρκέ ο Μπαρέκος, ο οποίος άφησε ανεξίτηλο το στίγμα του στον αγώνα με 25 πόντους, 21 ριμπάουντ, από 2 ασσίστ και κλεψίματα και μια τάπα.

Αρχή του ματς και Μπαρέκος για το 0-5, Χριστόπουλος και Π. Φίλος για το 4-5, Μπαρέκος και Αρβανιτόπουλος κάνουν το 4-9, ενώ οι Αργύρης, Χριστόπουλος γράφουν το 8-9.

Δεύτερη περίοδος και Μπαρέκος για το 8-11, Αργύρης και 10-11, Αρβανιτόπουλος και 10-13, Γιοβάς, Νικολόπουλος και Π. Φίλος κάνουν το 16-13, Μ. Γιωτόπουλος και 16-15, Χριστόπουλος και 18-15, Σακκάς και Λαζάρου με τρεις πόντους έκαστος κάνουν το 18-21, ενώ το 20-21 του ημιχρόνου κάνει ο Νικολόπουλος.

Επιστροφή στο παρκέ με Χ. Φίλο για το 21-21, Μπαρέκος και 21-24, Χ. Φίλος και Γιοβάς για το 25-24, 25-26 ο Σακκάς, ισοφαρίζει στο 26-26 ο Χ. Φίλος, Αρβανιτόπουλος, Σακκάς, Μούρτζινος σκοράρουν για το 0-10 σερί και το 26-36, ενώ το 28-36 διαμορφώνει ο Χ. Φίλος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Π. Φίλος και Αργύρης για το 32-36, Μπαρέκος, Σακκάς και Μ. Γιωτόπουλος χτίζουν ένα 0-8 σερί για να ανεβάσουν το σκορ στο 32-44, Π. Φίλος και 35-44, νέο 0-8 σερί των Κουβάδων με Μπαρέκο, Α. Γιωτόπουλο και Μ. Γιωτόπουλο να σκοράρουν διαδοχικά για το 35-56, ενώ το τελικό 37-56 γράφει με δίποντο ο Χ. Φίλος.

Από κοντά στον Μπαρέκο με υψηλό efficiency και οι Λαζάρου και Σακκάς, ενώ από τους Paranormal Rebuy ξεχώρισαν οι Χριστόπουλος και Γιοβάς.