20.0%
72.7%
40.4%
13.0%

Ένα συγκλονιστικό ματς είχαν την τύχη να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στο κλειστό του Βενέτη για την αναμέτρηση μεταξύ Partouzan και Μυρμιδόνων. Οι συνεχείς εναλλαγές στο σκορ δεν άφηναν κανένα να επαναπαυτεί και το ματς να χάσει το ενδιαφέρον του. Το ξέσπασμα των Μυρμιδόνων στο 4ο δεκάλεπτο ήταν αυτο που έκρινε το αποτέλεσμα. Πολυτιμότερος παίκτης για τους νικητές ήταν ο Βερεντζιώτης που αν και δεν ήταν εύστοχος στην αρχή στο τέλος έκρινε το ματς με δικούς του πόντους.

Το σκορ στο 1ο δεκάλεπτο άνοιξαν οι Παρτουζαν με τον Ζησιάδη. Άμεση απάντηση και προσπέραση με Χουλιάρα και Τσουράπη οι Μυρμιδόνες. Ο Καραδήμας θα απάνταγε με τρίποντο για το 5-4. Πέντε γρήγοροι πόντοι των Μυρμιδόνων θα ανέβαζαν την διαφορά στο +4 και το 5-9. Άλλα 2 σερι εύστοχα τρίποντα από τους  Καραδήμα και Τσαπλέ θα ξαναέδιναν το προβάδισμα στην Παρτουζαν. Με τρίποντο ο Παπαντωνίου θα προσπερνουσε η ομάδα του μέχρι ο Ζησιάδης να κανει με δίποντο το 13-12. Τρείς πόντοι από τους Μυρμιδόνες έκλεισαν την 1η  περιοδο με σκορ 13-15

Έναρξη 2ης περιόδουμε τον Ριγανάκο να ισοφαρίζει και τον Ζησιάδη να βάζει μπροστά την ομάδα του με νέο τρίποντο. Η απάντηση δεν άργησε με τον Γιοβάνη να παίρνει το όπλο του και με 6 σερί πόντους να βάζει μπροστά για 3 την ομάδα του. Τσαπλές με μία βολή και Χαλατσάς έφεραν στα ίσα το ματς για να έρθει ο Βερεντζιώτης με καλάθι και φάουλ ευστοχώντας και στην βολή να βάλει μπροστά τους Μυρμιδόνες. Πάλι Τσαπλές και Χαλατσάς με 2 ευστοχα δίποντα προσπέρασαν τους Μτρμιδόνες. Απο 4 πόντους πέτυχε κάθε  ομάδα μέχρι την λήξη της 2ης περιόδου κάνοντας το σκορ 28-28.

Η τρίτη περίοδος ήταν προ των πυλών και ο απών μέχρι τότε Λεκός έκανε την εμφανισή του. Μπαίνοντας κατευθείαν καυτός στο ματς πετυχαίνει το πρώτο του δίποντο. Αμέσως όμως με εύστοχο τρίποντο υα απαντήσει για την προσπέραση ο Τσουράπης. Με επιμέρους σκορ 8-2 οι Παρτουζαν και πρωταγωνιστές τον Λεκό και τον Χατούνογλου για πρώτη φορά ξέφυγαν με 5 πόντους 38-33. Οι Μυρμιδόνες δεν είχαν έρθει για να χάσουν όμως. Τρεις εύστοχες βολές του Παπαντωνίου και ένα καλάθι του Τσουράπη έφεραν το ματς ξανά στην ισοπαλία. Ο τελευταίος συνέχισε με άλλα 2 εύστοχα δίποντα μεχρι το τέλος της 3ης. Αντίστοιχα την σκυτάλη πήρε ο Ριγανάκος με 2/2 δίποντα για να κλείσει την 3η περίοδο στο +3 υπέρ της Παρτουζαν 44-41.

Σε ένα τόσο κλειστό ματς κανείς δεν περίμενε την εξέλιξη που ήρθε. Ο Χατούνογλου με το καλημέρα πετυχαίνει το μακρινό δίποντο για να δώσει πάλι αέρα 5 πόντων στην ομάδα του. Ο Γιοβάνης θα μείωνε για λίγο στο -3 με 2/2 εύστοχες βολές με τον Λεκό να πετυχαίνει το τελευταίο του δίποντο στην αναμέτρηση. Ο MVP της αναμέτρησης πήρε το όπλο του και δεν σταμάτησε μέχρι την λήξη. Πετυχαίνωντας 13 πόντους μέχρι το τέλος, όντας ασταμάτητος ο Βερεντζιώτης δικαίως ονομάστηκε γητευτής από τους συμπαίκτες του. Ο Γιοβάνης με τρίποντη μαχαιρια έδειξε να τελειώνει το ματς στα 2 λεπτα πριν το τέλος με την διαφορά να έχει πάρει πολύ μεγάλη τιμή συγκριτικά με την εμφάνιση των Παρτουζαν.Οι πέντε πόντοι του Τσαπλέ δεν ήταν αρκετοι για να αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα. Τελικό σκορ 56 – 67 για τους Μυρμιδόνες σε ένα πραγματικό ντέρμι για την  silver league κατηγορία.

Για τους ηττημένους ο Λεκός αν και εμφανίστηκε στο 3ο δεκάλεπτο ήταν μεγαλη ώθηση αφού πέτυχε 8 πόντους μόνο στην 3η περίοδο.Από κοντά και ο Τσαπλές με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασσιστ. Από τους Μυρμιδόνες οι ψηλοί έκαναν την διαφορά. Ο Βερετζιώτης με 22 πόντους 9 ριμπάουντ και 2 κοψίματα και ο Γιοβάνης με 16 πόντους 12 ριμπάουντ και 3 ασσιστ έδωσαν ρεσιταλ για να πάρουν την νίκη και να κρατήσουν το αηττητο στο πρωτάθλημα.