10.5%
70.0%
48.1%
16.7%

Partouzan vs Bacardi Tel Aviv 47-71.Πολύ καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα από την Bacardi Tel Aviv, η οποία δεν άφησε περιθώρια την Partouzan, που φάνηκε επηρεασμένη από την πολύμηνη διακοπή.Mvp του αγώνα ο Σαράντου με 32 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με την Bacardi Tel Aviv να τρέχει σερί 0-14.Σαράντου με 7 πόντους ,γκολ φάουλ ο Καρυοφύλλης και με καλάθια από το ζωγραφιστό ο Κτιστάκης και ο Αγγελιουδάκης .Ο Ζησιάδης με τρίποντο 2.35 πριν τελειώσει το δεκάλεπτο πέτυχε το 3 -14 για την Partouzan.Ο Σαράντου με 4 σερί πόντους του το 3-18 και ξανά ο Ζησιάδης με σουτ το 5-18 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 5-20 με 2/2 βολές ο Καρυοφύλλης .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο καυτός Σαράντου με τρίποντο πέτυχε το 5 -23 για την Bacardi Tel Aviv.Ο Ζουρνατσίδης  και ο Ηλιόπουλος με σουτ έγραψαν το 9-23 για την Partouzan.Ο Κούκας με σουτ το 9-25 και ο Καραδήμας με λει-απ το 11-25.Ο Λάντζας με 1/2 βολές και ο Μουστακαλής από το ζωγραφιστό έγραψαν το 11-28.Ο Καραδήμας με τρίποντο το 14-28 και ο Κούκας με λει-απ και ο Σαράντου με γκολ φάουλ σκόραραν το 14-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε 18-33 με σουτ ο Ρηγανάκος και με ντράιβ ο Καρατζάς.

Τρίτο δεκάλεπτο και με σερί 0-8 το σκορ έγινε 18-41 για την Bacardi Tel Aviv.Αρχικά ο Κτιστάκης με ντράιβ ,ο Σαράντου με λει-απ ,με σουτ από την γωνία ο Λάντζας και ξανά ο Σαράντου με λει-απ.Ο Ρηγανάκος με σουτ το 20 -41 για την Partouzan.Ο Κτιστάκης πέτυχε το 20-43 και ο Ρηγανάκος και ο Ηλιόπουλος μείωσαν σε 24-43.Ο Σουβλέρης με σουτ, ο Σαράντου με τρίποντο και ο Καρυοφύλλης με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 24-50.Ο Καρατζάς με ντράιβ ,ο Ζουρνατσίδης με σουτ από την γωνία και ο Ζησιάδης με λει-απ μείωσαν σε 30-50 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 30-54 με καλάθι ο Καρυοφύλλης και ο Κούκας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καρατζάς πέτυχε το 32-54 για την Partouzan.Ο Σαράντου με λει-απ το 32-56 για την Bacardi Tel Aviv.Ο Καρατζάς έγραψε το 37-56 και ο Σουβλέρης με τρίποντο το 37-59.Ο Καρατζάς με 2/2 βολές το 39-59 και ο Αγγελιουδάκης με 2/2 βολές ,ο Σουβλέρης 4 πόντους του  και με coast to coast  ο Σαράντου έγινε το 39-67.Ο Ρηγανάκοςμε σουτ το 41-67 και ο Σαράντου πέτυχε το 41-69.Ο Ζουρνατσίδης με 4 πόντους του το 45-69 και ο Σαράντου το 45-71 με λει-απ.Το τελικό 47-71 έγραψε ο Ηλιόπουλος με σουτ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καρυοφύλλης με 9 πόντους ,10 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κτιστάκης με  6 πόντους,6 ριμπάουντ,7 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καρατζάς με13 πόντους,3 ριμπάουντ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Ρηγανάκος με 8 πόντους,7 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 1 κόψιμο.