26.3%
46.2%
37.7%
36.8%

Νίκη 8άδας οι Benetton Kerdizo 73-62 τους Partouzan.Οι νικητές είχαν 4 παίχτες με +10 πόντους,μοίρασαν 20 ασίστ και πήραν 20 περισσότερα ριμπάουντ.MVP του αγώνα ο Τσιβούλας με 20 πόντους,15 ριμπάουντ(8-7), 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το πρώτο δεκάλεπτο και από το high post ο Κατσαρός και με τρίποντο ο Κοντομίχαλος έγραψαν το 5-0. Με σερί 0-8 οι Benetton πέρασαν μποστά 5-8 με 2 τρίποντα του Φελεμέγκα και με σουτ του Βαφάκη.Με λει-απ ο Καρατζάς έκανε το 7-8 για τους Partouzan.Με σουτ ο Βαφάκης έκανε το 7-10 .Ο Κατσαρός ,ο Κοντομίχαλος και ο Τρανούδης έγραψαν το 13-10.Ο Αγόρης με λει-απ ,1/2 βολές του Τσιβούλα ,2/2 βολές του Αγόρη και το coast to coast του Τσιβούλα πέτυχαν το 13-17.Ο Καραδήμας με λει-απ έκανε το 15-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-22 με καλάθι του Τσιβούλα και τρίποντο του Παππά.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 5 πόντους του Τσιβούλα έγραψαν το 15-27.Απάντησε και ο Τρανούδης με τρίποντο για το 18-27.Ξανά ο Τσιβούλας με γκολ φάουλ και σουτ έγραψε το 18-32.Ο Τρανούδης με 3/3 βολές έκανε το 21-32.Την ασίστ ο Φελεμέγκας και το καλάθι ο Σταύρου για το 21-34.Ο Κατσαρός από το high post έκανε το 23-34.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μανιάτης πέτυχε το 23-36. Ο Κατσαρός με 2/2 βολές το 25-36 για τους Partouzan.Νέο έπιθετικό ριμπάουντ και το καλάθι ο Βαφάκης 25-38 για τους Benetton .Με σερί 8-0 έγινε το 33-38 με τρίποντο ο Λεκός,λει-απ του Κατσαρού και γκολ φάουλ από τον Κοντομίχαλο.Το δεκάλεπτο έκλεισε 33-45 με τον Αγόρη να πετυχαίνει 4 πόντους και με τρίποντο του Φελεμέγκα.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λεβαντής και ο Λεκός πέτυχαν το 37-45.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τσαβούλας έκανε το 37-47. Ο Χατούνογλου με 4 πόντους έκανε το 41-47.Από το high post ο Βαφάκης ,με τρίποντο ο Παππάς και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ το καλάθι ο Αγόρης και το τρίποντο με ταμπλό του Τσιβούλα έγραψαν το 41-57.Η Περίοδος τελείωσε 43-57 με καλάθι του Τρανούδη.

Τελευταία περίοδος και ο Χατούνογλου με σουτ,λει-απ από τον Λεκό και τρίποντο του Τρανούδη για το 50-57.Ασίστ του Βαφάκη και το καλάθι ο Σταύρου το 50-59 για τους Benetton .Ο Λεκός με λει-απ έκανε το 52-59 για τους Partouzan.Ο Αγόρης με 1/2 βολές το 52-60.Με τρίποντο ο Λεκός μείωσε σε 55-60.Ξανά ο Αγόρης σκόραρε το 55-62.Ο Λεκός στις βολές 1/2 για το 56-62.Στις βολές και ο Αγόρης  είχε 2/2 για το 56-64.Ο Τραγούδης ευστόχησε 1/2 βολές για το 57-64.Αγόρης με σουτ και 2/2 βολές του Βαφάκη για το 57-68.Κάτω από την ρακέτα ο Κοντομίχαλος έκανε το 59-68.Με λει-απ ο Αγόρης και με καλάθι ο Σταύρου το 59-72.Ο Λεκός έκανε το 61-72 .Με 1/2 βολές ο Ασπιώτης πέτυχες το 61-73 και ο Κοντομιχάλης με 1/2 βολές έγραψε το τελικό 62-73.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Αγόρης με 19 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Φελεμέγκας με 15 πόντους 6 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Ασπιώτης με 1 πόντο 12 ριμπάουντ,7 ασίστ και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Λεκός με 15 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο, ο Κατσαρός με 10 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ο Τρανούδης με 14 πόντους ,4 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Κοντομίχαλος με 11 πόντους ,6 ριμπάουντ 1,ασίστ και 1 κλέψιμο.