31.8%
82.1%
51.4%
27.3%

Την όγδοη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι Glory Road, καθώς επικράτησαν με 75-86 της Partouzan. Το ματς ήταν υψηλού ρυθμού από την αρχή με τις δύο ομάδες να είναι σε μεγάλη μέρα στην επίθεση. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τους Glory Road να χτίζουν μία διψήφια διαφορά (31-41). Στο δεύτερο μέρος, η Partouzan πάλεψε για την ανατροπή, αλλά οι Glory Road διατήρησαν τη σοβαρότητά τους μέχρι το φινάλε, παίρνοντας μία ακόμα σημαντική νίκη, που τους εδραιώνει στην πρώτη 3άδα της Silver League, έχοντας ρεκόρ 11-2. Αντιθέτως, η Partouzan βρίσκεται πλέον στα όρια των playoffs, καθώς έπεσε στο 6-8.

Έναρξη στο ματς, με τις δύο ομάδες να χτυπούν κυρίως πίσω από τα 6,75μ. Ο Ζησιάδης με τρίποντο άνοιξε το σκορ (3-0), ο Μανωλιάδης απάντησε για το 3-3, ξανά τρίποντο ο Ζησιάδης για το 6-3 και με σερί 0-7 από τους Σεϊμένη Γ. και Σιφναίο το σκορ έγινε 6-10. Brkic και Καρατζάς έτρεξαν ένα σερί 6-0 για το προσπέρασμα στο σκορ (12-10), ο Σεϊμένης Γ. ευστόχησε σε τρίποντο (12-13) και η Partouzan ξέφυγε στο +7 (20-13) με δύο τρίποντα του Καραδήμα και ένα δίποντο του Ρηγανάκου. Σεϊμένης Γ. ξανά για τρεις (20-16), ενώ ο Ρηγανάκος έστειλε τη διαφορά στο +6 (22-16). Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σκορ 22-20 με 4/4 βολές των Glory Road από τους Μανωλιάδη και Χαμντάν Σ.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Glory Road έσφιξαν την άμυνά τους και πήραν διψήφια διαφορά. Ο Σιφναίος με 4 προσωπικούς του πόντους έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (22-24), ο Παυλόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 23-22 και οι Μανωλιάδης και Σεϊμένης Γ. έκαναν το 23-29. Ο Καψής από την πάσα του Λεκού σημείωσε το 25-29 και με 4/4 βολές από Σιφναίο και Καλλιτσάντση το σκορ έγινε 25-33. Ο Πνευματικός στον αιφνιδιασμό για το 27-33, νέο τρίποντο των Glory Road με τον Μανωλιάδη (27-36), οι Λεκός και Brkic μείωσαν στους πέντε (31-36) και ο Σεϊμένης πέτυχε μόνος του το 31-41 για να λήξει το πρώτο ημίχρονο.

Επιστροφή των δύο ομάδων από την ανάπαυλα, με την Partouzan να μην καταφέρνει να μειώσει τη διαφορά σε λιγότερο από τους οκτώ πόντους. Ο Σεϊμένης Γ. από κοντά για το 31-43, O Brkic μείωσε σε 33-43 και οι Τσανάκας, Σιφναίος έστειλαν τη διαφορά στο +15 (33-48). Ο Καρατζάς με 2/2 βολές έκανε το 35-48, ο Σιφναίος ξανά για το 35-50, ο Ρηγανάκος μετά από επιθετικό ριμπάουντ μείωσε σε 37-50 και ο Μανωλιάδης έκανε το 37-52. Στη συνέχεια, οι Brkic και Ηλιάδης μείωσαν στους οκτώ (44-52), αλλά οι Glory Road δεν επέτρεψαν κάτι παραπάνω και με ένα σερί 0-8 από τους Σιφναίο, Τσανάκα και Χαμντάν Α. ξέφυγαν στο +16 (44-60). Οι Καρατζάς και Brkic μείωσαν σε 48-60, ο Σιφναίος ξανά με τρίποντο για το 48-63 και με μία βολή του Brkic ολοκληρώθηκε η τρίτη περίοδος με σκορ 49-63

Τέταρτο, και τελευταίο, δεκάλεπτο με τις άμυνες να αγνοούνται και τα καλάθια των δύο ομάδων να έχουν πάρει φωτιά, χωρίς όμως ουσιαστικό αντίκρυσμα για την Partouzan. Το δεκάλεπτο ξεκίνησε με 2/2 βολές του Brkic για το 51-63, ο Σεϊμένης Γ. απάντησε με “καλάθι και φάουλ” για το 51-66, τρίποντο του Λεκού για το 54-66, “καλάθι και φάουλ” από τον Τσανάκα για το +15 (54-69) και ξανά ο Λεκός για το 56-69. 0-6 σερί των Glory Road για το 56-75, ο Πνευματικός μείωσε σε 58-75, ο Σιφναίος σκόραρε για το 58-77, ο Λεκός με νέο τρίποντο το 61-77 και ξανά ο Σιφναίος με δύο δίποντα για το +20 (61-81). Ξανά ο Πνευματικός από κοντά για το 63-81, ο Σεϊμένης Γ. με 1/2 βολές το 63-82, ο Λεκός το 65-82, άλλη μία βολή από τον Σεϊμένη Γ. (65-83) και οι Καρατζάς, Λεκός έγραψαν το 69-83. Ο Σεϊμένης Γ. πέτυχε το 69-84 με 1/2 βολές, ο Λεκός με ωραία προσπάθεια για το 71-84, ο Μανωλιάδης στον αιφνιδιασμό για το 71-86 και οι Καψής, Λεκός σημείωσαν το 75-86, με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Μάνος Σιφναίος, σημειώνοντας 27 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Σεϊμένης Γ., Μανωλιάδης, Χαμντάν Σ. και Τσανάκας. Από την Partouzan, ξεχώρισαν οι Brkic, Λεκός, Καρατζάς και Ρηγανάκος.