29.4%
57.9%
40.0%
33.3%

Με νίκη έκλεισαν τις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους στον πρώτο όμιλο της τρίτης κατηγορίας οι Golden Boys κερδίζοντας την Partouzan με 68-61. MVP του αγώνα ήταν ο Τάσος Ρίζος με, 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Golden Boys μπήκαν πιο δυνατά, πήραν μια διαφορά τριών κατοχων, όμως στη συνέχεια βρήκε και η Partouzan επιθετικό ρυθμό, επομένως η ομάδα των αδερφών Χαχάμη δεν ξέφυγε με διαφορά. Ρίζος και Βασίλης Χαχάμης ξεκίνησαν με 8-0 το παιχνίδι, 8-6 οι Ζησιάδης και Καζαφέρης, 14-6 οι Ρίζος και Νικολιδάκης, 14-11 οι Ζησιάδης, Καζαφέρης και Καρατζάς, 18-11 με ενα καλάθι του Ιορδανίδη και ένα του Βασίλη Χαχάμη, 18-15 από τους Ζησιάδη και Παυλόπουλο και καλάθι του Ανδρέα Χαχάμη για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο με 20-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Partouzan έσφιξε την άμυνα της και επιθετικά συνέχισε να σκοράρει με άνεση με αποτέλεσμα να κλείνει το ημίχρονο με την ομάδα του Καραδήμα να έχει κεφάλι στο σκορ. Ο Ρίζος έγραψε το 21-15, ο Ζησιάδης μείωσε σε 21-18, 26-18 οι Ιορδανίδης και Χαχάμης, 26-21 ο Ζησιάδης, 28-21 ο Βασίλης Χαχάμης, 28-27 με ένα 0-6 σερί οι Ρηγανάκος και Καζαφέρης, 29-27 ο Λαλιώτης, 29-31 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Παυλόπουλου, 31-31 ο Βασίλης Χαχάμης και 31-37 με τους Καραδήμα και Ηλιόπουλο να βάζουν από ένα τρίποντο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Golden Boys εγκλώβισαν την επίθεση της Partouzan, κάτι που τους έδινε ψυχολογία επιθετικά όπου έβαζαν ότι σουταραν με αποτέλεσμα να ξαναπαιρνουν εκείνοι το προβάδισμα. Λαλιώτης, Ρίζος και Σταματάκης έγραψαν το 45-37, 45-40 ο Τρανούδης, 54-40 οι Ρίζος, Βασίλης Χαχάμης και Ανδρέας Χαχάμης, 54-42 ο Ρηγανάκος, 55-42 με μια βολή ο Βασίλης Χαχάμης, 55-45 ο Ζησιάδης και 57-45 από τον Σταματάκη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο η Partouzan πίεσε για την ανατροπή, όμως οι Golden Boys σκοραραν στα σημεία που έπρεπε και δεν κινδύνεψαν καθόλου. Ζουρνατσίδης και Ζησιάδης μείωσαν σε 57-48, 60-48 ο Λαλιώτης, 60-50 ο Ηλιόπουλος, 62-50 ξανά ο Λαλιώτης, 62-51 ο Παυλόπουλος, 64-51 ο Ιορδανίδης, 64-55 οι Ζουρνατσίδης και Παυλόπουλος, 66-55 ο Ιορδανίδης ξανά, 66-61 με ένα 0-6 σερί οι Ζησιάδης και Καζαφέρης και καλάθι από τον Ανδρέα Χαχάμη λίγο πριν το φινάλε για το τελικό 68-61 του αγώνα.

Για τους Golden Boys, πέρα από τον Ρίζο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Βασίλης Χαχάμης και Λαλιώτης. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Ζησιάδης, Παυλόπουλος και Ζουρνατσίδης.