22.2%
45.8%
52.6%
4.0%

Partouzan vs Mafia Ballers 54-53. Οι Partouzan με μια μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο δίλεπτο πήραν τη νίκη απέναντι στους Mafia Ballers οι οποίοι είχαν το προβάδισμα στο σκορ σε όλο το παιχνίδι. Mvp του αγώνα ο Παυλόπουλος με 5 πόντους,9 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καραδήμας με 9 πόντους,1 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τον Οικονομίδη να σκόραρει μετά από ντράιβ 0-2 για τους Mafia Ballers. Ο Καραδήμας έκανε το 2-2 για την Partouzan. O Μπεμπρίου με coast to coast, καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σβιρίντοφ και με λει-απ ο Μπεμπρίου έγινε το 2-8. Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-8 με καλάθι ο Ζουρνατσίδης, τρίποντο ο Καραδήμας και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Παυλόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Ballers πέρασαν μπροστά στο σκορ με 9-15, αρχικά ο Φωκάς με σουτ από την γωνία και με 1/2 βολές, ο Παπαδιάς με καλάθι από το ζωγραφιστό και με ντράιβ ο Μπουγιούκας. Η Partouzan με καλάθι από τον Τρανούδη, τρίποντο ο Ζησιάδης και με σουτ ο Καρατζάς πέρασαν μπροστά στο σκορ με 16-15. Ο Οικονομίδης με γκολ φάουλ το 16-18 και το ματς στα ίσα 18-18 με καλάθι ο Ζησιάδης. Ο Μπεμπρίου με 4 πόντους του και με 1/2 βολές ο Παπαδιάς έγινε το 18-23. Το δεκάλεπτο τελείωσε 21-23 με τρίποντο ο Ζησιάδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπαδιάς σκόραρε το 21-25 για τους Mafia Ballers. Ο Παυλόπουλος έκανε το 23-25 για την Partouzan. Ο Παπαδιάς το 23-27 και ο Ζουρνατσίδης το 25-27. Ξανά ο Παπαδιάς το 25-29 και ο Παυλόπουλος έκανε το 27-29. Ο Μπεμπρίου έγραψε το 27-31 και ο Παυλόπουλος από το ζωγραφιστό το 29-31. Ο Γρούντας με 1/1 βολή και ο Παπαδιάς με 2/2 βολές πέτυχαν το 29-34. Ο Καραδήμας με 1/1 βολή και ο Παυλόπουλος με 1/2 πέτυχαν το 31-34. Ο Παπαδιάς με 2/2 βολές, ο Μπεμπρίου με 1/2 βολές και ο Οικονομίδης με καλάθι μετά από ντράιβ έγινε το 31-39. Ο Τρανούδης με 2/2 βολές το 33-39 και ο με ντράιβ και 1/2 βολές το 33-42. Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-42 με τρίποντο ο Καραδήμας και με 3/3 βολές ο Τρανούδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Οικονομίδης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τσομπάνογλου το 39-44 για τους Mafia Ballers. Μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατζάς το 41-44 για την Partouzan. Ο Φωκάς με σουτ το 41-46 και ο Καζαφέρης με γκολ φάουλ και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Ζουρνατσίδης το ματς στα ίσα 46-46. Ο Γρούντας με τρίποντο το 46-49 και ο Ζουρνατσίδης από το ζωγραφιστό και με 2/2 βολές ο Ζησιάδης έγινε το 50-49. Με 4 πόντους από τον Οικονομίδη το σκορ έγινε 50-53. Η Partouzan έκαναν την ανατροπή στο τελευταίο δίλεπτο και με 4 πόντους από τον Ζουρνατσίδη έγραψαν το τελικό 54-53.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Ζουρνατσίδης με 14 πόντους ,4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παπαδιάς με 13 πόντους,13 ριμπάουντ,4 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Οικονομίδης με 13 πόντους,1 ριμπάουντ,3 ασίστ και 4 κλεψίματα.