24.0%
66.7%
24.5%
22.2%

Partouzan vs Miners 66-52.Εύκολη επικράτηση από την Partouzan εναντίων των Miners,που από την αρχή μπήκαν δυνατά και πήραν μια διαφορά ασφαλείας και την διατήρησαν μέχρι το φινάλε του αγώνα. Mvp του αγώνα ο Λεκός Χρήστος με 7 πόντους,6 ριμπάουντ,5 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με 0-3 για τους Miners, ο Τζαβάρας με 1/2 βολές και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Τουμπακάρης .Η Partouzan απάντησαν με σερί 12-0 και ξέφυγαν στο σκορ με 12-3,αρχικά ο Κοντομίχαλος σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,ο Λεκός Φάνης με τρίποντο, με 2/2 βολές ο Κοντομίχαλος, γκολ φάουλ ο Καρατζάς και με ντραιβ Ο Κοντομίχαλος. Το δεκάλεπτο τελείωσε 12-8,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σιούτης και ο Ράπτης με στην εκπνοή του δεκαλέπτου σκόραρε με τρίποντο .

Το δεύτερο δεκάλεπτο ξεκινησε με τρίποντο ο Λεκός Χρήστος και ο Ζησιάδης και με Hook ο Παυλόπουλος για την Partouzan και το σκορ έγινε 20-8.Ο Σιούτης με 1/2 βολές το 20-9 για τους Miners. Ο Ζησιάδης με λει-απ το 22-9 και ο Λούκος με λει-απ το 22-11.Ο Τσαπλές με 1/2 βολές το 23-11 και ο Δήμας με σουτ το 23-13.Ο Λεκός Χρήστος με λει-απ το 25-13 και ο Δήμας με 4/4 βολές το 25-17.Απάντηση με τρίποντο του (προέδρου) Καραδήμας με τρίποντο 28-17 και ο Γιαννάκης με 1/2 βολές το 28-18.Ο Παυλόπουλος με γκολ φάουλ έκανε το 31 -18 και ο Δήμας σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 31-30.Ο Τσαπλές με ντραιβ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρατζάς το 35-20.Το δεκάλεπτο τελείωσε 35-22 ο Γιαννάκης με Floater.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λεκός Φάνης με ντραιβ πέτυχε το 37-22 για την Partouzan. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δήμας το 37-24 για τους Miners. Ο Λεκός Φάνης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το και ο Παυλόπουλος με 1/2 βολές το σκορ έγινε 40-24.Ο Τουμπακάρης με σουτ και ο Λούκος με ντραιβ μείωσαν σε 40-28.Ο Καραδήμας με σουτ και ο Κοντομίχαλος από το ζωγραφιστό έγραψαν το 44-28.Ο Γιαννάκης και ο Τζαβάρας με τρίποντα μείωσαν σε 44-34.Ο Λεκός Φάνης με ντραιβ και τρίποντο έγραψε το 49-34 και ο Τζαβάρας με σουτ από την γωνιά το 49-36.Ο Λεκός Χρήστος με Hook το 51-36 και ο Τζαβάρας με τρίποντο το 51-39.Το δεκάλεπτο τελείωσε 55-39 με ντραιβ και με λει-απ ο Κοντομίχαλος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τζαβάρας μετά από κλέψιμο σκόραρε το 55-41 για τους Miners .Ο Καραδήμας απάντησε με τρίποντο 58-41 για την Partouzan. Ο Τζαβάρας με 2/2 βολές το 58-43 και ο Τσαπλές με σουτ το 60-43.Ο Τζαβάρας με 2/3 βολές πέτυχε 60-45 και ο Ζησιάδης με λει-απ, ο Τσαπλές με σουτ και ο Καρατζάς με ντραιβ σκόραραν το 66-45.Το ματς ολοκληρώθηκε 66-52 με 1/2 βολές ,λει-απ και 2/2 βολές ο Γιαννάκης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τζαβάρας.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κοντομίχαλος με 12 πόντους,3 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Καρατζάς με 7 πόντους,17 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τζαβάρας με 17 πόντους,13 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.