19.2%
55.6%
40.7%
25.0%

Σε ένα ματς όπου πήγε κοντά στο σκορ ως το ημίχρονο, οι Red-Dicolo κατάφεραν να πάρουν μια καλή διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και να τη διατηρήσουν ως το τελος για να κερδίσουν με 71-61 την Partouzan. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Πολύζος με 18 πόντους,, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα της πρώτης περιόδου του αγώνα οι Red-Dicolo μπήκαν δυνατά, όμως η Partouzan γρήγορα ισορρόπησε την κατάσταση. Σταμούλης, Γαρμπίδης και Γεωργακόπουλος ξεκίνησαν με 7-0 σερί, για να απαντήσει η Partouzan με τους Καραδήμα, Ζησιάδη και Βασιλειάδη με 0-12 για να πάρει προβάδισμα με 7-12. Καλάθι του Πολύζου για το 9-12, 9-14 από τον Ζησιάδη και από ένα καλάθι οι Πολύζος και Δημητρίου για το τελικό 13-14 της περιόδου.

Η μάχη των δύο ομάδων συνεχίστηκε με τους ίδιους ρυθμούς και στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως οι Red-Dicolo βρήκαν κάποιες έξτρα λύσεις από τον πάγκο και αυτό τους βοήθησε να πάρουν προβάδισμα. Ο Μπρίκος ξεκίνησε με τρίποντο το δεκάλεπτο για το 16-14, 0-4 από Καραδήμα και Βασιλειάδη για το 16-18 και 20-18 από Γεωργακόπουλο και Τσαπατάκη. Ο Βασιλειάδης έδωσε ξανά λύση στην ομάδα του με ένα διποντο για το 20-20 και 5-0 από Γαρμπίδη και Δημητρίου για το 25-20. Καλάθι του Ηλιόπουλου για το 25-22, 27-22 από τον Δημητρίου και τρίποντο από τον Ζησιάδη για το 27-25. Δημητρίου και Πολύζος ανέβασαν σε 31-25 βάζοντας από ένα καλάθι, ο Πανάγος μείωσε σε 31-27 και ο Δημητρίου έγραψε το τελικό 33-27 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η κούραση έδειχνε να κερδίζει την Partouzan, όπου είχε μόλις 5 άτομα ροστερ για το ματς, με αποτέλεσμα οι Red-Dicolo να ανοίγουν τη διαφορά και να καθαρίζουν ουσιαστικά το παιχνίδι. Γεωργακόπουλος και Γαρμπίδης έκαναν το 38-27, 38-29 από τον Ζησιάδη και 42-29 από Τσαπατάκη και Κοντομήτρο. Ένα καλάθι του Ηλιόπουλου και ένα του Ζησιάδη για το 42-33, 44-33 από τον Κοντομήτρο και 44-35 από τον αρχηγό της Partouzan. Κοντομήτρος και Πολύζος ανέβασαν σε 52-35 με ένα γρήγορο 8-0, ο Καραδήμας έβαλε 2 βολές για το 52-37 και 54-37 από τον Πολύζο. Το τελικό 54-39 της περιόδου σημειώθηκε από τον Πανάγο.

Στην τέταρτη περίοδο η Partouzan προσπάθησε αρκετά να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως οι Red-Dicolo δεν το επέτρεψαν ποτέ. Ο Ηλιόπουλος μείωσε σε 54-41, οι Γεωργακόπουλος και Πολύζος έβαλαν από ένα καλάθι για το 58-41 και 58-43 από τον Βασιλειάδη. Τρίποντο ο Τσαπατάκης για το 61-43 και 61-47 από Πανάγο και Βασιλειάδη. Ένα καλάθι του Πολύζου και μια βολή του Γεωργακόπουλου για το 64-47 και 64-51 από Βασιλειάδη και Πανάγο. Ο Σταμούλης ανέβασε σε 66-51, 66-56 από Καραδήμα και Ζησιάδη και 69-56 από τον Κρίκα. Ο Ζησιάδης με ένα 0-5 έριξε σε 69-61 προς το τέλος και ο Τσαπατάκης έβαλε 2 βολές για το τελικό 71-61 του αγώνα.

Για τους Red-Dicolo, πέρα από τον Πολύζο, καλό ματς έκαναν επίσης οι Γεωργακόπουλος και Δημητρίου. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Ζησιάδης, Βασιλειάδης και Καραδήμας.