13.6%
36.4%
56.1%
29.4%

Εύκολο βράδυ για τον Αστέρα Ευελπίδων που νίκησε με 44-83 τους Partyzan.Χαι λάιτ τις βραδιάς το κάρφωμα του Μαγκώνη Θανάση .MVP του αγώνα ο Λάκουρας με 27 πόντους, 6 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Από το πρώτο ενάμιση λεπτό ο Αστέρας έδειξε τις προθέσεις του,0-10 με τον Λάκουρα 8 πόντους και τον Μαγκώνη Βασίλη.Ο Αλεξόπουλος το 2-10.Το σκορ ανέβηκε στο 2-19 με τ΄αδέρφια Μαγκώνη,τον Λάκουρα και τρίποντο του Χαρτοκόλλη.Ο Θεοφανόπουλος έκανε το 4-21.Μαγκώνης Β, για το 4-23 ,το 4-25 με κάρφωμα του Μαγκώνη Θ.Χαρτοκόλλης με τρίποντο και Μαγκωνής Θ. έγραψαν το 4-28.Ο Γεωργιάδης πέτυχε 5 πόντους για το  9-28 και το δεκάλεπτο έκλεισε 9-30 ο Ανδρεόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και το τρίποντο του Γεωργιάδη για το 12-30.Ο Ανδρεόπουλος πέτυχε το 12-34 και με νέο τρίποντο ο Γεωργιάδης για το 15-34.Ο Λάκουρας για τον Αστέρα πέτυχε το 15-39 και ο Σιδηρόπουλος για τους Partyzan  το 19-41.Λάκουρας και Μαγκώνης Β. έγραψαν το 19-45 και ο Γεωργιάδης το 21-45.Το σκορ έκλεισε ο Λάκουρας 21-47.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λάκουρας με αριστερό λει-άπ για το 21-49 και ο Θεοφανόπουλος για το 23-49.2/2 βολές του Λάκουρα και καλάθι του Μαγκώνη Β. για το 23-53.Ο Θεοφανόπουλος και ο Σιδηρόπουλος(4)πόντους μείωσαν 29-55.Τρίποντο του Χαρτοκόλλη και καλάθι του Μιχαηλίδη  για το 29-60.Ο Τσάλας έκλεισε το δεκάλεπτο με σουτ 31-60.

Τελευταίο δεκάλεπτο το 31-62 ο Ανδρεόπουλος για τον Αστέρα.Το 35-62 ο Αλεξόπουλος και ο Θεοφανόπουλος για τους Partyzan.Πρατικάκης,Μαγκώνής Θ.και Λάκουρας έγραψαν το 37-72.2/2 βολές του Τσάλα για το 40-72.Ο Μαγκώνης Θ. με τρίποντο για το 40-75.Ο Τσάλας και ο Γεωργιάδης πέτυχαν το 44-75. Και το ματς τελείωσε 44-83 με τους Λάκουρα,Μαγκώνη Θ, και τον Μιχαηλίδη.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μαγκώνης Θ.με 17 πόντους ,13 ριμπάουντ(9-4),2 ασίστ και 2 κλεψίματα,Ανδρεόπουλος με 12 πόντους ,9 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χαρτοκόλλης με 9 πόντους,3 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 5 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γεωργιάδης με 17 πόντους ,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 5 κλεψίματα,Σιδηρόπουλος με 8 πόντους,8 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Τσάλας με 7 πόντους ,3 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.