22.7%
40.0%
41.7%
25.0%

Για 3 περιόδους άντεξε η Partyzan κόντρα στα Χαμένα Ταλέντα, με την παρέα του Πενταγιώτη να ανοίγει τον ρυθμό στο τελευταίο δεκάλεπτο για να πάρουν τελικά το ροζ φύλλο με 53-58. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Πενταγιώτης, ο οποίος είχε 16 πόντους, 2 ριμπάουντ, 12 ασίστ και 4 κλεψίματα .

Στην πρώτη περίοδο τα Χαμένα Ταλέντα μπήκαν με σκοπό να τρέξουν και να χτισουν μια διαφορά, κάτι το οποίο κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό. Πενταγιώτης και Αντύπας έβαλαν από ένα καλάθι για το 0-4, με τον Γεωργιάδη να μειώνει σε 2-4. Ο Αντύπας έκανε ακόμη ένα 0-4 και πήγε το σκορ στο 2-8. Ο Βούλγαρης μείωσε σε 4-8, για να ανεβάσει ξανά στους 6 ο Πενταγιώτης λίγο αργότερα (4-10). Ο Σιδηρόπουλος μείωσε σε 6-10, για να βάλει στην επόμενη επίθεση ο Αντύπας το πρώτο τρίποντο του αγώνα και να σημειώσει το 6-13. Γεωργιάδης και Γεωργακόπουλος μειωσαν σε 9-13. Η απάντηση των Χαμένων Ταλέντων ήταν ένα 0-6 με δράστες τους Γεροκωστόπουλο, Αντύπα και Βασιλείου για να ανεβάσουν τη διαφορά στους 10 για πρώτη φορά στο μας (9-19). Το τελικό 11-19 της περιόδου το έγραψαν οι Γεωργακόπουλος και Σιδηρόπουλος βάζοντας από μια βολή.

Στην δεύτερη περίοδο η Partyzan έδειξε ότι δεν είναι τυχαία ομάδα, έβγαλε ενέργεια και κατάφερε να περάσει μπροστά πριν το ημίχρονο. Ο Βασιλείου έβαλε το πρώτο καλάθι της περιόδου και έκανε το 11-21 για να έρθει ένα σερί που έφτασε το 11-0 για την Partyzan που τους έδωσε προβάδισμα με 22-21. Σκόρερ αυτού του σερί ήταν οι Γεωργακόπουλος, Γεωργιάδης και Αλεξόπουλος. Γεροκωστόπουλος και Πενταγιώτης σκοραραν συνδυαστικα τρεις πόντους και και σημείωσαν το 22-24. Ο Γεωργιάδης ισοφάρισε σε 24-24, με τον Πενταγιώτη να δίνει ξανά προβάδισμα ενός πόντους στην ομάδα του λίγο αργότερα (24-25). Ο Γεωργιάδης σημείωσε το 26-25, με τον Μπίλλη να απαντάει και να γράφει το 26-27. Το τελικό 28-27 του ημιχρόνου το έγραψε ο Αλεξόπουλος.

Στην τρίτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι-καλάθι σε όλη τη διάρκεια με το τελικό σκορ της να είναι ισόπαλο. Ο Βασιλείου έγραψε το 28-30, με τον Σιδηρόπουλο να απαντάει και να ισοφαρίζει σε 30-30. Ο Μπίλλης έβαλε μια βολή για το 30-31, με το αντίπαλο 15αρι, τον Γεωργακόπουλο να απαντάει και να δίνει προβάδισμα στην Partyzan με 32-31. Μπόικος και Αντύπας έκαναν ένα 0-4 και σημείωσαν το 32-35,για να ακολουθήσει ένα 4-0 του Γεωργακόπουλου και να δώσει ξανά προβάδισμα με 36-35. Ο Αντύπας έβαλε ένα τρίποντο για το 36-38, για να ακολουθήσει ακόμη ένα 4-0 από τον Γεωργακόπουλο και να κάνει το 40-38. Το τελικό 40-40 της τρίτης γράφτηκε από τον Βασιλείου.

Στην τέταρτη περίοδο άνοιξαν τον ρυθμό τους τα Χαμένα Ταλέντα, σκοτωνοντας την Partyzan, η οποία προσπάθησε να κάνει ζημιά με τα τρίποντα στο τέλος αλλά δεν πρόλαβε. Το 40-42 το έκανε ο Βασιλείου,με τον Αλεξόπουλο να μειώνει σε 41-42 και τον Πενταγιώτη να δίνει προβάδισμα δύο κατόχων στην ομάδα του με ένα τρίποντο (41-45). Ο Γεωργιάδης μείωσε σε 44-45, με τα Χαμένα Ταλέντα να τρέχουν ένα 0-9 και να καθαρίζουν το παιχνίδι με το σκορ να γράφει (44-54). Σκόρερ αυτού του σερί ήταν οι Βασιλείου, Πενταγιώτης και Μπίλλης. Ο Σιδηρόπουλος έριξε στους 7 με ένα τρίποντο (47-54), για να έρθει ακόμη ένα 0-4 από τους Μπίλλη και Πενταγιώτη για το 47-58. Το τελικό 53-58 το έγραψαν οι Γεωργακόπουλος και Σιδηρόπουλος, χωρίς όμως να προλαβαινουν να απειλήσουν περαιτέρω.

Πέρα από τον Πενταγιώτη, εξαιρετικό παιχνίδι έκαναν και οι Αντύπας και Βασιλείου. Για την Partyzan οι Γεωργακόπουλος και Γεωργιάδης ήταν οι δύο που ξεχώρισαν.