29.4%
70.0%
34.1%
30.4%

PartyZan vs Ballywood 69-58.Οι Ballywood ξεκίνησαν καλά το ματς 12-18 το πρώτο δεκάλεπτο ,όμως οι PartyZan ροκάνισαν την διαφορά και πέρασαν μπροστά  στο σκορ στο 2ο δεκάλεπτο με σερί 14-2( 26-20) και πήραν την νίκη εύκολα. MVP του αγώνα ο Παπαντωνίου με 20 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σκουτέλας και ο Παπαντωνίου 4-0 για τους PartyZan .Οι Ballywood πέρασαν μπροστά στο σκορ 4-5 με 2/2 βολές ο Κολλιόπουλος και με τρίποντο ο Πέππας.Απάντησε με καλάθι ο Γεωργακόπουλος 6-5 και ο Τριγάζης πέτυχε το 6-7 με λει-απ.Ο Γάτος με λει-απ και ο Γεωργακόπουλος με hook έγραψαν το 10-7.Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 10-14 ο Βιλλιώτης με hook ,με λει-απ ο Σδούγκας και με γκολ φάουλ ο Πέππας.Ο Αρσένος μείωσε σε 12-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 12-18 με σουτ από την γωνία ο Σδούγκας και με λει-απ ο Κόκλας .

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι PartyZan μείωσαν 17-18 με λει-απ και 1/2 βολές ο Παπαντωνίου και με καλάθι ο Γεωργιάδης.Ο Σδούγκας με 2/2 βολές το 17-20 για τους Ballywood.Με σερί 9-0 το σκορ έγινε 26-20 με καλάθι από το low post ο Σιδηρόπουλος ,λει-απ και 1/2 βολές ο Παπαντωνίου και καλάθια από λει-απ ο Γεωργιάδης και ο Γεωργακόπουλος.Ο Κολλιόπουλος με τρίποντο μείωσε 26-23.Με 2/2 βολές ο Γάτος το 28-23 ,για να σκοράρει με λει-απ ο Κόκλας το 28-25.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Γεωργακόπουλος το 30-25.Ο Κολλιόπουλος με τρίποντο έγραψε το 30-28 και ο Παπαντωνίου με 4 πόντους και ο Σκουτέλας από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 36-28 .Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-30 με καλάθι ο Σδούγκας.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Παπαντωνίου πέτυχε το 38-30 για τους PartyZan .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρεο Σδούγκας το 38-32 για τους Ballywood.Με τρίποντα ο Παπαντωνίου και ο Παπαδόπουλος έγραψαν το 41-35.Ο Αρσένος με λει-απ και ο Παπαντωνίου με λει-απ έγραψαν το 45-35.Ο Κολλιόπουλος με 2/2 βολές το 45-37.Νέο τρίποντο και ο Γεωργιάδης πέτυχε το 48-37,με τον Κόκλα να μειώνει σε 48-39 .Ο Σιδηρόπουλος με 2/2 βολές το 50-39 και με τρίποντα ο Πέππας και ο Παπαδόπουλος μείωσαν σε 50-45.Το δεκάλεπτο τελείωσε 53-45 με τρίποτο ο Γεωργιάδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σταματίου πέτυχε το 53-47 για τους Ballywood.Με 1/2 βολές ο Γάτος και με τρίποντο ο Σιδηρόπουλος το σκορ έγινε 57-47 για τους PartyZan .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σταματίου το 57-49.Ο Γάτος με 2/2 βολές και ο Στουγιαννόπουλος με τρίποντο έγραψαν το 62-49.Ο Τριγάζης πέτυχε το 62-51 και ο Γεωργακόπουλος από επιθετικό ριμπάουντ το 64-51.Ο Πέππας και ο Τριγάζης μείωσαν σε 64-55.Το 66-55 πέτυχε ο Γεωργακόπουλος και ο Κολλιόπουλος με τρίποντο το 66-58. Το ματς τελείωσε με σουτ ο Σιδηρόπουλος και με 1/2 βολές ο Παπαντωνίου για το 69-58.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Γεωργακόπουλος με 12 πόντους,11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο ,ο Γεωργιάδης με 10 πόντους,7 ριμπάουντ και 1 κόψιμο και ο Σιδηρόπουλος με 9 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Σδούγκας με 10 πόντους,12 ριμπάουντ και 1 ασίστ,ο Κολλιόπουλος με 13 πόντους,2 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Κόκλας με 6 πόντους,2 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.