20.0%
75.0%
23.3%
14.3%

Για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική οι Perama Tigers έπιασαν τρομερή απόδοση σε άμυνα και επίθεση και κατάφεραν να κάνουν το 2/2 με ευκολία απέναντι στους έbeerους Old School με 81-35. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άγγελος Μπούχλας με 18 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πασαγιάννης ξεκίνησε το ματς με 4-0 για τους Perama Tigers, ο Λευκόκοιλος μείωσε σε 4-2 για τους έbeerους Old School, 6-2 με δύο βολές του Δρούγκα, 6-4 από τον Χατζηιωακειμίδη 13-4 με 7-0 σερί οι Πατσόπουλος και Μπούχλας, 13-6 με καλάθι του Γαϊτάνη, 15-6 από τον Μοχάμετ, 15-9 με τρίποντο του Σαχτούρη και 5-0 σερί οι Καστανιώτης, Μοχάμετ και Γιάννος για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο με τους Perama Tigers να είναι μπροστά στο σκορ με 20-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πατσόπουλος έβαλε δύο βολές για το 22-9, 22-14 με 0-5 απάντηση οι Βαλτινός και Γυφτόπουλος, 38-14 με ένα τρομερό 16-0 σερί οι Πατσόπουλος, Μπούχλας, Πασαγιάννης, Καλαϊτζάκης και Γιάννος, για να έρθει νέα τρίποντη απάντηση του Σαχτούρη για το τελικό 38-17 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Λευκόκοιλος έβαλε καλάθι για το 38-19, 46-19 με 8-0 σερί οι Πατσόπουλος, Λουκατάρης και Καστανιώτης, 46-21 με σουτ του Γαϊτάνη, 48-21 ο Γκίνης, 48-23 με καλάθι του Γυφτόπουλου, 50-23 με δύο βολές του Γκίνη, 50-26 με πόντους του Γυφτόπουλου, 52-26 ο Γκίνης, 52-28 από τον Λευκόκοιλο και 5-0 σερί από τους Γκίνη και Καλαϊτζάκη για το τελικό 57-28 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σαχτούρης έβαλε ένα καλάθι για το 57-30, οι Μπούχλας και Μαγουλάς απάντησαν με 9-0 σερί για το 66-30, 66-31 με βολή του Σαχτούρη, 76-31 με νέο σερί των Μαγουλά, Μοχάμετ και Πατσόπουλου, 76-33 ο Γυφτόπουλος, 81-33 με από τους Πατσόπουλο, Καλαϊτζάκη και Μαγουλά και καλάθι του Γυφτόπουλου για το τελικό 81-35 του παιχνιδιού.

Για τους Perama Tigers, πέρα από τον Μπούχλα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Πατσόπουλος με 16 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους έbeerους Old School ξεχώρισε ο Γυφτόπουλος με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ και 1 ασίστ.