11.1%
46.2%
25.0%
21.4%

Οι Perama Tigers ελέγχοντας απόλυτα το δεύτερο μέρος του παιχνιδιού κατάφεραν να χτίσουν μια μικρή, αλλά πολύ σημαντική διαφορά και να πάρουν τη νίκη-πρόκριση κόντρα στους Be The Bee επικρατώντας με 56-43. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άγγελος Μπούχλας με 20 πόντους, 15 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο Χρονόπουλος και Πολυχρόνης έβαλαν από ένα τρίποντο και έδωσαν προβάδισμα στους Be The Bee με 0-6, οι Καστανιώτης, Πατσόπουλος και Μπούχλας απάντησαν με το ίδιο σερί για να ισοφαρίσουν οι Perama Tigers σε 6-6, 6-7 με μια βολή του Τσόγκα, 10-7 με ένα καλάθι του Μαγουλά και ένα του Πατσόπουλου, 10-9 ο Ιωσηφίδης, 13-9 ο Καστανιώτης και απάντηση με καλάθι και φάουλ ο Χρονόπουλος για το τελικό 13-12 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαρδάς έβαλε μια βολή για το 14-12, ο Πολυχρόνης ισοφάρισε σε 14-14, 18-14 με τους Λουκατάρη και Μπούχλα να βάζουν από ένα καλάθι, 18-16 ο Τσόγκας, 20-16 ο Μπούχλας ξανά, 20-18 από τον Οικονόμου, 23-18 με μια βολή και ένα καλάθι του Μπούχλα, 23-23 με 0-5 σερί οι Ιωσηφίδης και Χρονόπουλος, 25-23 ο Πατσόπουλος, 25-25 με βολές του Χρονόπουλου, 27-25 ο Λουκατάρης και γκολ φάουλ του Τσόγκα για το τελικό 27-28 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Λουκατάρης και Μπούχλας έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 31-28, 31-30 με καλάθι του Τσόγκα, 33-30 ο Μπούχλας, 33-32 από τον Πολυχρόνη, 34-32 με μια βολή του Καστανιώτη, 34-33 ο Ιωσηφίδης, 37-33 με καλάθι και φάουλ του Μαγουλά, 37-34 ο Χρονόπουλος, 38-34 ο Πατσόπουλος, 38-36 με ακόμη δύο βολές του Χρονόπουλου και 43-36 από τους Δρούγκα και Μπούχλα για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού.

Στην τελευταία περίοδο ο Οικονόμου μεξωσε σε 43-38, 45-38 ο Πατσόπουλος, 45-39 με μια βολή του Χρονόπουλου, 47-39 με καλάθι του Γκίνη, 47-42 με τρίποντο του Πολυχρόνη, 51-42 με ένα καλάθι του Γκίνη και δύο βολές του Πατσόπουλου, 51-43 ο Βλάχος και 56-43 με 5 ακόμη πόντους του Μπούχλα για να πάρουν τη νίκη-πρόκριση οι Perama Tigers.

Για τους Perama Tigers, πέρα από τον Μπούχλα, πολύ καλό ματς έκανε και ο Πατσόπουλος με 11 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Be The Bee ξεχώρισε ο Τσόγκας με 8 πόντους, 22 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 τάπες.