17.6%
33.3%
16.2%
34.8%

Οι Perama Tigers πήραν μια πολύ σημαντική και δύσκολη νίκη με 45-42 κόντρα στους Boomers, παίρνοντας παράλληλα και ρεβάνς για τον πρώτο γύρο, σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στη ψυχραιμία των τελευταίων λεπτών. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Δρούγκας με 11 πόντους, 16 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Κώστας Κακαράντζας άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Boomers, οι Γιάννος και Δρούγκας απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 4-2, 4-8 με τους Αλεξανδρόπουλο και Κώστα Κακαράντζα να βάζουν από ένα τρίποντο, 6-8 ο Δρούγκας, 6-14 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Αλεξανδρόπουλου και μια βολή του Θεοχάρη μαζί με δύο του Πατσόπουλου για το τελικό 9-14 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Λουκατάρης και Μαγουλάς έτρεξαν ένα 8-0 σερί και έβαλαν μπροστά τους Perama Tigers με 17-14, 17-16 με σουτ μέσης απόστασης από τον Αλεξανδρόπουλο, 20-16 με τρίποντο του Γιάννου, με τους Boomers να μειώσουν με μια βολή του Δημητρακόπουλου και ένα καλάθι του Δημήτρη Κακαράντζα στο τελικό 20-19 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Λουκατάρης έβαλε καλάθι για το 22-19, 22-25 με δύο συνεχόμενα τρίποντα του Αλεξανδρόπουλου ξανά, 29-25 με 7-0 σερί οι Δρούγκας και Ρήγος, 29-27 από τον Δημήτρη Κακαράντζα, 32-27 με τρίποντο του Ρήγου και απάντηση του Κώστα Κακαράντζα για το τελικό 32-30 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Γιάννος και Μαγουλάς έγραψαν το 35-30, ο Κώστας Κακαράντζας μείωσε σε 35-33, 42-33 οι Θεοχάρης και Λουκατάρης με 7-0 σερί, 42-38 με απάντηση με 0-5 οι Αλεξανδρόπουλος, Κασιώτης και Δημήτρης Κακαράντζας, 45-38 από τον Δρούγκα και απάντηση των Boomers με ένα καλάθι του Δημήτρη Κακαράντζα και δύο βολές του Αλεξανδρόπουλου για το τελικό 45-42 του παιχνιδιού.

Για τους Perama Tigers, πέρα από τον Δρούγκα, πολύ καλό ματς έκανε και Λουκατάρης με 10 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο. Για τους Boomers ξεχώρισε ο Αλεξανδρόπουλος με 21 πόντους, 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 τάπα.