62.5%
66.7%
47.1%
22.2%

Perama Tigers και Tune Squad χάρισαν έναν πολύ όμορφο προημιτελικό, με τους πρώτους να γυρνούν στην τελευταία περίοδο από το -16 στο -4, όμως εκεί ήρθε ένα τρομερό 0-13 σερί των Tune Squad που τους έδωσε ξανά διψήφιο προβάδισμα και τους χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στο Final 4 με 50-66. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Άγγελος Παπαδημητρακόπουλος με 27 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Πατσόπουλος άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Perama Tigers, ο Παναγιώτης Καρύκας ισοφάρισε σε 2-2 για λογαριασμό των Tune Squad με δύο ελεύθερες βολές, 4-2 από τον Γκίνη, 4-6 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Παπαδημητρακόπουλου, 6-6 με δύο βολές του Καστανιώτη, 6-10 με γρήγορο 0-4 οι Τζαμαρίας και Οικονόμου, 10-10 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Γκίνη, 10-12 με βολές του Παπαδημητρακόπουλου, 12-12 από τον Πατσόπουλο, 12-15 με τρίποντο του Ιωσηφίδη και απάντηση των Perama Tigers με ένα καλάθι του Πατσόπουλου και ένα του Καστανιώτη για να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα έχοντας το προβάδισμα με 16-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Σταύρος Καρύκας και Οικονόμου ξεκίνησαν με 0-7 σερί και έγραψαν το 16-22, ο Γιάννος με τρίποντο μείωσε σε 19-22, 19-24 με σουτ από μέση απόσταση ο Ιωσηφίδης, 23-24 με δύο συνεχόμενα καλάθια του Δρούγκα, 23-34 με 0-10 σερί οι Παπαδημητρακόπουλος και Τζαμαρίας, 25-34 ο Μαγουλάς, 25-38 με δύο βολές του Παπαδημητρακόπουλου και δύο του Σταύρου Καρύκα και απάντηση των Tigers με μια βολή του Καστανιώτη για το τελικό 26-38 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Δρούγκας έβαλε ένα τρίποντο και μείωσε σε 29-38, ο Μπαμπανιώτης απάντησε με καλάθι στον αιφνιδιασμό για το 29-40, 32-40 με τρίποντο του Γκίνη, 32-42 ο Παναγιώτης Καρύκας, 35-42 με ένα καλάθι του Πατσόπουλου και μια βολή του Μαγουλά, 35-51 με 0-9 σερί από τους Παπαδημητρακόπουλο, Πασχάλη και Παναγιώτη Καρύκα και buzzer beater τρίποντο απο τον Γκίνη για το τελικό 38-51 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Γκίνης και Καστανιώτης μείωσαν με ένα γρήγορο 7-0 σερί σε 45-51, ο Οικονόμου έβαλε μια βολή για το 45-52, 48-52 ξανά με πόντους από τον Γκίνη, 48-65 με 0-13 σερί των Παπαδημητρακόπουλου, Ιωσηφίδη και Οικονόμου, 50-65 ο Γκίνης και μια βολή του Πασχάλη για το τελικό 50-66 του παιχνιδιού.

Για τους Tune Squad, πέρα από τον Παπαδημητρακόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Ιωσηφίδης με 11 πόντους και 3 ριμπάουντ. Για τους Perama Tigers ξεχώρισε ο Γκίνης με 22 πόντους, 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.