30.8%
64.3%
34.9%
26.3%

Μια πολύ ωραία νίκη με τρομερό φινάλε έκαναν οι Underdogz, οι οποίοι αν και κυνηγούσαν στο σκορ σχεδόν σε όλο το παιχνίδι τους Perama Tigers, κατάφεραν να κλείσουν το ματς με ένα 0-8 σερί και να πάρουν τη νίκη με 48-54. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Εμμανουήλ Αλικάκης με 6 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δρούγκας άνοιξε το σκορ στο ματς με μια ελεύθερη βολή, ο Στεβόλαιμος απάντησε με καλάθι για το 1-2, 6-2 με 5-0 σερί οι Μαγουλάς και Λουκατάρης, 6-5 με τρίποντο του Στεβόλαιμου, 11-5 με νέο 5-0 σερί οι Ρήγος και Μαγουλάς, 11-6 με βολή του Στεβόλαιμου, 16-6 από τους Λουκατάρη και Δρούγκα, 16-13 με 7 συνεχόμενους πόντους του Εμμανουήλ και νέο καλάθι του Λουκατάρη για το τελικό 18-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μαγουλάς έβαλε τρίποντο για το 21-13, ο Στεβόλαιμος μείωσε σε 21-15, 24-15 με τρίποντο του Γκίνη, 24-19 με ένα καλάθι του Στεβόλαιμου και ένα του Αϊβάζογλου, 26-19 με καλάθι του Λουκατάρη, 26-23 από τους Αϊβάζογλου και Στεβόλαιμο και 8-0 σερί οι Γκίνης, Μαγουλάς και Δρούγκας για το τελικό 34-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Αλικάκης, Ιωάννου και Εμμανουήλ μείωσαν σε 34-32 με ένα 0-9 σερί, ο Γκίνης έβαλε καλάθι και ανέβασε στο 36-32, 36-35 με δύο βολές του Εμμανουήλ και μια του Αϊβάζογλου, 38-35 από τον Δρούγκα, 38-41 και προβάδισμα οι Underdogz με τους Εμμανουήλ και Στεβόλαιμο να βάζουν από ένα τρίποντο και απάντηση των Perama Tigers με καλάθι του Μαγουλά για το τελικό 40-41 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Γκίνης έβαλε καλάθι και έγραψε το 42-41, ο Κόντος απάντησε με τρίποντο για το 42-44, 46-44 με 4-0 των Ρήγου και Λουκατάρη, 46-46 με καλάθι του Ιωάννου, 48-46 ο Ρήγος και τρομερό φινάλε με 0-8 σερί οι Underdogz με τους Στεβόλαιμο, Εμμανουήλ, Αλικάκη και Αϊβάζογλου για το τελικό 48-54 του παιχνιδιού.

Για τους Underdogz, πέρα από τον Αλικάκη, πολύ καλό ματς έκανε και ο Εμμανουήλ με 16 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Για τους Perama Tigers ξεχώρισε ο Λουκατάρης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.