9.1%
69.2%
29.8%
35.0%

Τη δεύτερη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πήραν οι Τουβλέηκερς, οι οποίοι μετά το ρεπό της προηγούμενης αγωνιστικής ήρθαν ξεκούραστοι και πήραν από νωρίς μια διαφορά στο ματς κόντρα στα Petralona B.C.,την οποία διαχειριστηκαν πολύ καλά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα για να φύγουν με το ροζ φύλλο με σκορ 58-44. MVP του αγώνα ήταν ο Διονύσης Ρίκος με 10 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι Τουβλέηκερς μπήκαν δυνατά στο ματς και πήραν μια διαφορά. Ο Ρίκος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Πλατής ισοφάρισε σε 2-2, οι Λειβαδάς και Μαρίνος απάντησαν βάζοντας από ένα τρίποντο για το 8-2, 8-4 και πάλι από τον Πλατή, 10-4 ο Ρίκος, 10-6 ο Κρητικός, 12-6 ο Μητσόπουλος, 12-8 ο Καταραχιάς, 17-8 με ένα 5-0 οι Κοσκέρας και Γιαννουλάκης, 17-9 ο Γιακουμής, 18-9 ξανά από τον Κοσκέρα, 18-12 ο Μπάλος και 20-12 ο Γιαννουλάκης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην δεύτερη περίοδο οι Τουβλέηκερς συνέχισαν να είναι παραγωγικοί, έφτασαν τη διαφορά μέχρι και τους 19, όμως στα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου τα Petralona έδειξαν να αντιδρούν και να μειώνουν. Ο Ευθυμιάδης μείωσε σε 20-14, 31-14 οι Μαρίνος και Μητσόπουλος, 31-16 ο Καταραχιάς, 33-16 ξανά ο Μητσόπουλος, 33-18 ο Καρανδρέας, 37-18 με ένα 4-0 οι Λειβαδάς και Μητσόπουλος και απάντηση με 0-8 σερί οι Πολυκανδριώτης, Καταραχιάς, Καρανδρέας και Πλατής για το τελικό 37-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν πολύ μουδιασμενες επιθετικά, επομένως το σκορ στο δεκάλεπτο έμεινε χαμηλά, κάτι που συμφέρει τους Τουβλέηκερς, οι οποίοι είχαν μια καλή διαφορά. Ο Γιακουμής μείωσε σε 37-28, 41-28 οι Λειβαδάς και Γιαννουλάκης, 41-34 οι Μπάλος και Κρητικός και 43-34 από τον Μητσόπουλο για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο τα Petralona έδειξαν έλλειψη συγκέντρωσης, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι Τουβλέηκερς. Ο Καταραχιάς μείωσε σε 43-35, 46-35 οι Λειβαδάς και Ρίκος, 46-38 οι Πλατής και Καρανδρέας, 55-38 με ένα 9-0 σερί οι Μαρίνος, Ρίκος και Λειβαδάς, 55-40 ο Κρητικός, 58-40 ο Λειβαδάς και από ένα καλάθι οι Ασημακόπουλος και Κρητικός για το τελικό 58-44 του αγώνα.

Για τους Τουβλέηκερς, πέρα από τον Ρίκο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Μαρίνος, Μητσόπουλος και Λειβαδάς. Για τα Petralona ξεχώρισαν οι Κρητικός, Καταραχιάς και Πλατής.