7.1%
52.0%
32.5%
42.9%

Petralona B.C. vs Airball B.C 47-48.Επιστροφή στις νίκες για τους Airball,που πάλεψαν μέχρι τέλους απέναντι στα Petralona για το ροζ φύλλο. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τα Petralona να είναι κοντά στο να κλέψουν τη νίκη,αλλά το τελευταίο σουτ που ευστόχησε ο Φασόλης ήταν εκπρόθεσμο.Mvp του αγώνα ο Ζούλης με 17 πόντους, 7  ριμπάουντ, 1 ασίστ ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Τι ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Μουμούρης 0-3 για τους Airball. Με 2/2 βολές ο Καρανδρέας έκανε το 2-3 για τα Petralona. Νέο τρίποντο και ο Ζούλης πέτυχε το 2-6 και ο Μπάλος με coast to coast έκανε το 4-6. Ο Κυρούδης με τρίποντο και ο Ζούλης με 1/2 βολές και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ έγραψαν το 4-12. Ο Καταραχιάς και ο Γιακουμής με σουτ από την γωνία το 8-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 8-16 με ντράιβ ο Ζούλης και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μούτσος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κυρούδης με σουτ πέτυχε το 8-18 για τους Airball. Ο Ευαγγελίδης από το ζωγραφιστό πέτυχε το 10-18 για τα Petralona. Ο Τσάκαλης από την γωνία πέτυχε το 10-20 και ο Καρανδρέας με σουτ το 12-20. Ο Κυρούδης με σουτ από την γωνία και ο Μουμούρης με καλάθι από το ζωγραφιστό σκόραραν το 12-24. Από το ζωγραφιστό ο Καρανδρέας το 14-24 και ο Ζούλης έκανε το 14-26. Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-26 με 4 πόντους από τον Καρανδρέα και με λει-απ ο Φασόλης.

Τρίτο δεκάλεπτο και τα Petralona μείωσαν στον πόντο 25-26,με σουτ ο Κρητικός και με τρίποντο ο Καταραχιάς. Ο Μουμούρης με σουτ και ο Κυρούδης με σουτ και με 3/4 βολές πέτυχαν το 25-33 για τους Airball. Ο Καταραχιάς με 2/2 βολές, με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Κρητικός, ο Γιακουμής με 1/2 βολές και ο Κρητικός με σουτ μείωσαν σε 31-33. Ο Μουμούρης με 1/2 βολές το 31-34 και ο Γιακουμής με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 33-34. Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-36 με 2/2 βολές ο Ζούλης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζούλης με 1/2 βολές πέτυχε το 33-37 για τους Airball. Ο Γιακουμής μείωσε 35-37 για τα Petralona. Ο Κυρούδης ε σουτ πέτυχε το 35-39 και ο Γιακουμής με σουτ από την γωνία και ο Καρανδρέας με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του 41-39. Ο Κυρούδης ισοφάρισε 41-41 με 2/2 βολές το και ο Καρανδρέας σκόραρε το 43-41. Ο Πολυχρονόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ ισοφάρισε 43-43 και ο Γιακουμής με σουτ πέτυχε το 45-43. Ο Ζούλης με ντράιβ ισοφάρισε 45-45 και ο Γιακουμής με σουτ από την γωνία πέτυχε το 47-45. Το τελικό 47-48 πέτυχαν ο Ζούλης με 2/2 βολές και ο Μούτσος με 1/2 βολές (1:50). Τα Petralona θα μπορούσαν να κλέψουν το ματς αλλά το καλάθι που πέτυχαν ήταν εκπρόθεσμο.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Κυρούδης με 16 πόντους,4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Γιακουμής με 13 πόντους(6/7 δίποντα),7 ριμπάουντ,1 ασίστ ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο  Καρανδρέας με 16 πόντους,5 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο.