20.0%
66.7%
29.6%
18.8%

Petralona B.C. vs Coffeewaukee Bugs 61-36. Ένα εύκολα βράδυ για τα Petralona πήραν από νωρίς το προβάδισμα και έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη . Mvp του αγώνα ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καταραχιάς Αλέξανδρος 3-0 για τα Petralona. Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο και ο Αντωνίου με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 3-5 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Κρητικός με σουτ ,ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με τρίποντο, ο Καταραχιάς Θανάσης με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με σουτ πέτυχαν το 12-5. Ο Βελαέτης με ντραιβ πέτυχε το 12-7 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-7 με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Κρητικός.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καταραχιάς Θανάσης με λει-απ το 16-7 για τα Petralona. Ο Πετρέλλης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 16-9 για τους Coffeewaukee Bugs. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καρανδρέας το 18-9 και ο Σαραντόπουλος με σουτ από την γωνιά το 18-11. Με σερί 11-0 το σκορ έγινε 29-11,αρχικά ο Μπάλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, με Hook ο Καρανδρέας, τρίποντο ο Καταραχιάς Αλέξανδρος και ο Ευαγγελίδης με τρίποντο και νε 1/2 βολές. Ο Βελαέτης με τρίποντο το 29-14 και ο Κρητικός με σουτ και ο Καταραχιάς Θανάσης με λει-απ έγραψαν το 33-14. Ο Βελαέτης με τρίποντο το 33-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 35-17 με σουτ ο Καταραχιάς Θανάσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ιωαννίδης με 1/2 βολές το 35-18 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Κρητικός με σουτ από το High post και ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με λει-απ πέτυχαν το 39-18 για τα Petralona. Ο Βελαέτης με σουτ ,ο Σαραντόπουλος με γκολ φάουλ και ο Πετρέλλης με τρίποντο το σκορ έγινε 39-26. Ο Καταραχιάς Θανάσης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το 41-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 41-28 ο Αντωνίου με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βελαέτης με ντραιβ το 41-30 για τους Coffeewaukee Bugs. Με σερί 12-0 το σκορ έγινε 53-30 για τα Petralona, αρχικά ο Μπάλος με σουτ,ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με λει-απ, ο Καταραχιάς Θανάσης με 4 πόντους του, ο Κρητικός με καλάθι από το ζωγραφιστό και με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Καταραχιάς Αλέξανδρος . Ο Σαραντόπουλος με τρίποντο το 53-33 και με νέο σερί 8-0 το σκορ έγινε 61-33,αρχικά ο Κρητικός με σουτ, ο Καταραχιάς Αλέξανδρος με λει-απ στον αιφνιδιασμό και ο Καταραχιάς Θανάσης με 4 πόντους του. Το τελικό 61 -36 πέτυχε ο Σαραντόπουλος με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καταραχιάς Θανάσης με 18 πόντους,2 ριμπάουντ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κρητικός με 12 πόντους και 17 ριμπάουντ(13-4).

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Βελαέτης με 12 πόντους,5 ριμπάουντ και 3 ασίστ.