26.3%
43.8%
27.5%
18.8%

Petralona B.C. vs Halia Mavericks 55-38.Δυνατό ματς ανάμεσα σε Petralona και Halia .Τα Petralona να έχουν τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή , να διατηρούν το ρυθμό τους και τους Halia Mavericks να μη μπορούν να πλησιάσουν αρκετά με αποτέλεσμα τα Petralona να πετυχαίνουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα. Mvp του αγώνα ο Καταραχιάς με 17 πόντους, 2 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καρανδρέας και με ντράιβ ο Μπάλος 4-0 τα Petralona. Ο Τούντας με λει-απ το 4-2 για τους Halia Mavericks. Νέο καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καρανδρέας 6-2 και ο Πασσαλής με ντράιβ πέτυχε το 6-4. Ο Καρανδρέας με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Καταραχιάς με 2/2 βολές και ο Μπάλος με σουτ έγραψαν το 12-4 και το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε 12-6 με σουτ ο Στεφανίτσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Καταραχιάς με τρίποντο και ο Γιακουμής με 4 πόντους του το σκορ έγινε 19-6 για τα Petralona. Ο Κυριαζόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Στεφανίτσης με τρίποντο, ο Αγγελιδέλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Πασσαλής με 1/2 βολές μείωσαν οι Halia Mavericks σε 19-14. Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-14 με 1/2 βολές ο Καταραχιάς και με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καρανδρέας.

Τρίτο δεκάλεπτο και με τρίποντο ο Αγγελιδέλης πέτυχε το 22-17 για τους Halia Mavericks. Ο Φασόλης με τρίποντο, ο Καρανδρέας με σουτ και ο Δημητρακόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και έγραψαν το 29-17 για τα Petralona. Ο Τούντας με τρίποντο και ο Στεφανίτσης με γκολ φάουλ μείωσαν σε 29-23 και ο Δημητρακόπουλος με coast to coast, ο Μπάλος με λει-απ και ο Κρητικός με σουτ, σκόραραν το 35-23. Ο Τούντας με 1/2 βολές το 35-24 και ο Καταραχιάς με σουτ και με γκολ φάουλ έκανε το 40-24. Ο Αγγελωνίτης Αλέξανδρος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 40-26 και το δεκάλεπτο τελείωσε 43-26 με τρίποντο ο Ευαγγελίδης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Στεφανίτσης με σουτ από την γωνία και ο Αγγελιδέλης με γκολ φάουλ μείωσαν σε 43-31 για τους Halia Mavericks. Ο Καταραχιάς με 2 κολλητά τρίποντα έγραψε το 49-31 για τα Petralona. Ο Στεφανίτσης πέτυχε το 49-32 με 1/2 βολές και ο Δημητρακόπουλος με λει-απ και ο Κρητικός μεν2/2 βολές και με σουτ από την γωνία έγραψαν το 55-32. Το τελικό 55-38 πέτυχαν ο Τούντας με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Τσαμούταλος με 2/2 βολές και ο Στεφανίτσης με λει-απ.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα Καρανδρέας με 10 πόντους, 4 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τούντας με 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.