7.7%
58.3%
26.7%
33.3%

Στο 8-2 ανέβηκαν οι L.A.P.D., κάνοντας την έκτη συνεχόμενη νίκη τους στη φετινή λίγκα. Αντίπαλος τους σε αυτήν την αγωνιστική ήταν τα Petralona B.C., τα οποία αν και μπήκαν καλά στο ματς, η συνέχεια τους δεν ήταν ανάλογη με αποτέλεσμα να έρχεται η ήττα με 32-44. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Κεαλόγλου με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καρανδρέας άνοιξε το σκορ για τα Petralona, ο Μητρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2, 5-2 με τρίποντο ο Δημητρακόπουλος, 5-4 με δύο βολές ο Μητρόπουλος, 9-4 οι Γιακουμής και Δημητρακόπουλος ξανά, 9-11 με 0-7 σερί των Πολυχρονόπουλου, Κεαλόγλου και Μητρόπουλου, 11-11 ο Κρητικός, 11-13 ο Πολυχρονόπουλος, 13-13 ο Καταραχιάς και 13-16 από τους Πολυχρονόπουλο και Κεαλόγλου για το τελικό 13-16 του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι LAPD μπήκαν με 0-6 από τους Κεαλόγλου και Μητρόπουλο για το 13-22, ο Καρανδρέας μείωσε σε 14-22, 14-23 ο Προύτζας και 16-23 ο Γιακουμής για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πολυχρονόπουλος με τρίποντο ανέβασε την διαφορά στους 10 με το 16-26, 18-26 ο Κρητικός, 18-29 ο Κεαλόγλου, 19-29 με μια βολή ο Δημητρακόπουλος, 19-32 ο Κεαλόγλου ξανά, 21-32 ο Καταραχιάς, 21-37 με ένα δίποντο του Προύτζα και ένα τρίποντο του Πολυχρονόπουλου και 23-37 ο Γιακουμής για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο ο Πολυκανδριώτης μείωσε σε 25-37, 25-42 οι Μπάρλας και Μητρόπουλος, 28-42 ο Καρανδρέας, 28-44 ο Κεαλόγλου και από δύο βολές οι Δημητρακόπουλος και Καρανδρέας για το τελικό 32-44 του αγώνα.

Για τους L.A.P.D., πέρα από τον Κεαλόγλου, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Πολυχρονόπουλος και Μητρόπουλος. Για τα Petralona ξεχώρισαν οι Καρανδρέας, Δημητρακόπουλος και Γιακουμής.