29.6%
46.7%
38.1%
0.0%

Την παραμονή τους στην κορυφή του ομίλου κατάφεραν τα Petralona, καθώς επικράτησαν των Los Angeles Slippers με 48-39. Οι νικητές είχαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα το προβάδισμα, όμως οι Slippers δεν τους άφηναν να ξεφύγουν. Παρόλ’αυτά, τα Petralona δεν απειλήθηκαν σημαντικά και κατέκτησαν το ροζ φύλλο με το οποίο ανέβηκαν στο 4-1 στη βαθμολογία, με τους Slippers να παραμένουν χωρίς νίκη.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τις άμυνες να κυριαρχούν. Το σκορ άνοιξε ο Μέξας (0-2), ο Κρητικός ισοφάρισε σε 2-2, ο Καβαλλιέρος έκανε το 2-4, ο Μυλωνάς σημείωσε το 4-4 και ο Μέξας με δύο προσωπικά δίποντα το 4-8 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, τα Petralona ανέλαβαν τα ηνία του παιχνιδιού. Ο Αυγέρης με μια βολή έκανε το 4-9, ο Καταραχιάς Αλ. με ένα τρίποντο και μια βολή μείωσε σε 8-9, ο Μέξας απάντησε για το 8-11, ο Καταραχιάς Αλ. με νέο τρίποντο ισοφάρισε σε 11-11, ο Ματθαίου από μέση απόσταση το 11-13, οι Καταραχιάς Θ. και Φλέγγας έβαλαν μπροστά την ομάδα τους με 16-13, ο Κασκανιώτης με μια βολή μείωσε σε 16-14, οι Μυλωνάς και Καταραχιάς Αλ. το 21-14 και ο Μέξας το 21-16 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων με τον Μέξα να σκοράρει δύο δίποντα και να μειώνει στον πόντο (21-20), όμως οι Φασόλης, Καταραχιάς Αλ. και Μυλωνάς πέτυχαν το 27-20, οι Μέξας και Ματθαίου το 27-23, ο Καταραχιάς Αλ. με δύο βολές κι ένα τρίποντο το 32-23 και ο Γαζεπίδης το 32-25, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς με τους Slippers να προσπαθούν, αλλά τα Petralona παρέμειναν μπροστά ως το φινάλε. Ο Μέξας με μια βολή έκανε το 32-26, οι Φλέγγας και Μπακάλης πέτυχαν το 37-26, οι Κάρλος, Μέξας το 37-31, οι Μυλωνάς και Καταραχιάς Αλ. το 42-31, οι Γαζεπίδης και Μέξας μείωσαν σε 42-35, ο Καταραχιάς Αλ. με νέο τρίποντο έκανε το 45-35, οι Καβαλλιέρος και Μέξας το 45-39 και οι Ευαγγελίδης, Καταραχιάς Αλ. διαμόρφωσαν με βολές το τελικό σκορ της αναμέτρησης 48-39.

Πολυτιμότερος παίκτης της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Αλέξανδρος Καταραχιάς, ο οποίος σημείωσε 24 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Μυλωνάς και Φλέγγας. Από τους Slippers, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Μέξα και Καβαλλιέρου.