10.0%
46.2%
34.1%
23.1%

Επέστρεψαν στις νίκες οι Walkers, αφού επικράτησαν των Πετραλώνων με 41-45 σε ένα ματς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο ματς, ενώ οι Walkers πέρασαν μπροστά με ένα καλό σερί για το 20-30. Στη συνέχεια τα Petralona θα τρέξουν ένα σερί και θα ισοφαρίσουν σε 30-30, όμως οι νικητές θα ελέγξουν το ματς στο 4ο δεκάλεπτο και έτσι θα επιστρέψουν στις νίκες, ανεβαίνοντας στο 5-4, μία μόλις στροφή πριν τη λήξη του πρώτου γύρου.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Ζούμπο να ανοίγει το σκορ με βολή και δίποντο για το 3-0 και τον Μαραγρίτη Γ. να ισοφαρίζει με τρίποντο σε 3-3. Εκεί, ο Κρητικός με ένα σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 5-3, ο Σιώτας θα απαντήσει με όμορφο δίποντο για το 5-5, ενώ ένα σερί 7-3 των Πετραλώνων θα ανοίξουν τη διαφορά στους 4 πόντους για το 12-8. Με 2/2 βολές, ο Μαργαρίτης Γ. θα μειώσει σε 12-10, ο Γιακουμής με δύσκολο δίποντο θα απαντήσει για το 14-10, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσουν με 2 δίποντα ο Σιώτας και ο Παυλίδης για να ισοφαρίσουν σε 14-14 την περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Walkers με 4 πόντους του Σιώτα και βολή του Ιωαννίδη θα πάρουν το προβάδισμα για το 14-19, ο Καταραχιάς Αλ. με δίποντο θα μειώσει στους 3 για το 16-19, ενώ ο Σιώτας με τον Μαργατίτη Γ. θα ευστοχήσουν σε 2 δίποντα και θα κάνουν το 16-23. Με τρίποντο θα απαντήσει ο Καταραχιάς Αλ. για να μειώσει ξανά στους 4 (19-23), ο Μαργαρίτης Γ. με βολή θα γράψει το 19-24, ενώ με τον ίδιο τρόπο θα απαντήσει και ο Καταραχιάς Αλ. για το 20-24. Το πρώτο ημίχρονο θα σφραγίσει με 2 σερί δίποντα ο Μαργαρίτης Γ. για το 20-28 των Walkers, σκορ που θα στείλει τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μαργαρίτης Γ. με ένα δύσκολο δίποντο θα στείλει το ματς σε διψήφια διαφορά για το 20-30, όμως τα Petralona θα βρουν ρυθμό και θα ισοφαρίσουν, έπειτα από 4 πόντους του Γιακουμή, 4 του Κρητικού και 2 του Φλέγγα για το 30-30 του παιχνιδιού. Εκεί, οι Walkers θα απαντήσουν με δίποντο μέσης απόστασης από τον Μαργαρίτη Γ. για το 30-32, ο Φλέγγας με νέο δίποντο θα ισοφαρίσει ξανά σε 32-32, ενώ ο Παυλίδης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 32-34 του ματς. Εκεί, ο Γιακουμής με 2 εύστοχες βολές θα φέρει το ματς ξανά στα ίσα για το 34-34, ο Παυλίδης με βολή θα μειώσει σε 34-35, ενώ ο Κρητικός με δίποντο και ο Φλέγγας με lay up, θα διαμορφώσουν το 38-35 στο ματς.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Γιακουμής με δίποντο θα κάνει το 40-35, όμως οι Walkers με ένα σερί 0-10 θα καταφέρουν και θα περάσουν μπροστά στο ματς, για να κάνουν το 40-45, με 4 πόντους του Μαργαρίτη Γ., 4 του Σιώτα και δίποντο του Μαργαρίτη Γιάννη. Το παιχνίδι θα κλείσουν με βολή τα Petralona από τον Καταραχιά Αλ. για το τελικό 41-45 του παιχνιδιού.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Γιάννης Σιώτας ο οποίος σταμάτησε στους 17 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 10 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ και έκλεψε 4 φορές την μπάλα, για να συγκεντρώσει 23 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μαργαρίτης Γιώργος και Παυλίδης, ενώ από τα Petralona ξεχώρισε η προσπάθεια των Φλέγγας και Κρητικό.