13.6%
70.0%
39.5%
24.0%

Τα Χώματα έχοντας τον έλεγχο σε ρυθμό και σκορ από την αρχή ως το τέλος του αγώνα κόντρα στους Phoenix Bums πήραν το δεύτερο τους ροζ φύλο στο Summer League με 48-59. Πολυτιμότερος παίχτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Αναστάσιος Τσουκάλης με 21 πόντους, 6 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Καραθανάσης άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Καπετανάκης ισοφάρισε σε 2-2, 2-9 με 0-7 σερί οι Καραθανάσης, Παράσχος και Τσουκάλης, 4-9 με καλάθι του Φωτόπουλου, 4-11 ξανά με καλάθι του Παράσχου, 6-11 ο Καπετανάκης και πάλι, 6-13 με το τρίτο καλάθι του Παράσχου στο ματς και απάντηση με 4-0 οι Κοβάτσος και Βοντετσιάνος για το τελικό 10-13 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Καπετανάκης μείωσε σε 12-13, 12-19 οι Τσουκάλης και Παράσχος, 14-19 με καλάθι του Καδά, 14-24 με 0-5 σερί οι Τσουκάλης και Κάκκος, 16-24 ξανά με καλάθι του Καπετανάκη, 16-32 με 0-8 σερί οι Κοντομίχος και Τσουκάλης και 19-32 με γκολ φάουλ από τον Κοβάτσο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στην τρίτη περίοδο ο Βοντετσιάνος έβαλε καλάθι για το 21-32, 21-35 με τρίποντο του Κοντομίχου, 28-35 με 7-0 οι Κουζοβουνάς και Μπαλτζόγλου, 28-37 από τον Δαμανάκη, 32-37 με ένα τρίποντο του Φωτόπουλου και μια βολή του Βοντετσιάνου, 32-47 με 0-10 σερί οι Δαμανάκης, Κάκκος και Γκάτσης και νέο καλάθι του Κοβάτσου για το τελικό 34-47 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο ο Καδάς έβαλε τρίποντο για το 37-47, 37-49 ο Τσουκάλης, 39-49 ξανά από τον Καδά, 39-52 με τρίποντο του Κοντομίχου, 41-52 ο Κουζοβουνάς, 41-54 ο Κάκκος, 43-54 ο Βοντετσιάνος, 43-56 με καλάθι του Τσουκάλη, 46-56 με μια βολή και ένα καλάθι του Βοντετσιάνου, 46-57 με μια βολή του Τσουκάλη, 48-57 ο Καδάς και δύο ακόμη βολές από τον Τσουκάλη για το τελικό 48-59 του παιχνιδιού.

Για τα Χώματα, πέρα από τον Τσουκάλη, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Κοντομίχος με 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες και Παράσχος με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα. Για τους Phoenix Bums πολύ καλός ήταν ο Κοβάτσος με 7 πόντους, 11 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 τάπες.