0.0%
40.0%
23.4%
17.4%

Σε ένα κλειστό και αρκετά δυνατό παιχνίδι νικητές ήταν οι Phoenix Bums εναντίον των K.M.C B.C. με 42-38.MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Μοσκόφογλου ο οποίος είχε 16 πόντους, 14 ριμπάουντ και 7 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο τι ματς ξεκίνησε έχοντας πολύ καλό ρυθμό. Ο Παναγιωτόπουλος άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-2, αλλά ο Κατσαριώτης ισοφάρισε άμεσα σε 2-2. Νίκος Σανδύλος και Παναγιωτόπουλος έκαναν ένα 0-5 πηγαίνοντας το σκορ στο 2-7, όμως οι Bums μειωσαν πάλι στους δύο με τον Λάσπα να βάζει μια βολή και τον Βερώνη ένα δίποντο (5-7). Οι K.M.C έτρεξαν άλλο ένα 0-5 με τους Γρανισιώτη και τον πολύ καλό στην πρώτη περίοδο, Παναγιωτόπουλο πηγαίνοντας το σκορ στο 5-12. Ο Λάσπας μείωσε σε 7-12, αλλά ο Σανδύλος έβαλε ένα τρίποντο λίγο αργότερα και άνοιξε και πάλι τη διαφορά (7-15). Ο Μοσκόφογλου έβαλε ένα καλάθι για το 9-15 όμως άλλο ένα τρίποντο του Σανδύλου πήγε το παιχνίδι σε double score με 9-18. Το τελικό 11-18 της περιόδου το έγραψε ο Κουζοβουνάς.

Η δεύτερη περίοδος ανήκε στους Bums. Για τους KMC μόνο ο Σπανός σκόραρε σε όλο το δεκάλεπτο, βάζοντας και 8 πόντους. Κάνοντας ένα καλό σερί στο ξεκίνημα της περιόδου οι Phoenix πήγαν το σκορ στο 17-18. Δράστες αυτού του 6-0 ήταν οι Μοσκόφογλου και Λάσπας. Ο Σπανός έδωσε λύση ανεβάζοντας το σκορ στο 17-20. Ξανά θα μειώσει ο Λάσπας στον πόντο και ξανά ο Σπανός θα ανεβάζει στους 3 (19-22). Ένα 5-0 από Κουζοβουνάς και Μοσκόφογλου έδωσε προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς στους Bums κάνοντας το 24-22. Η χαρά αυτή δεν κράτησε για πολύ καθώς ο Σπανός ισοφάρισε σε 24-24. Ο Μοσκόφογλου έκανε το 26-24 δίνοντας ένα ακόμη προβάδισμα στους Phoenix Bums, για να έρθει ο Σπανός και να γράψει το τελικό 26-26 του ημιχρόνου.

Το τρίτο δεκάλεπτο σίγουρα θα θέλουν να το ξεχάσουν και οι δύο ομάδες. Όντας αρκετά αντοχές και εκνευρισμένες σκοραραν από 6 πόντους η κάθε μία. Ο Κοβάτσος έκανε το 28-26 και ο Μοσκόφογλου βάζοντας μια βολή έκανε το 29-26. Σπανός και Γρανισιώτης έτρεξαν ένα 0-4 το οποίο έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους KMC με 29-30. Ο Κουζοβουνάς έκανε το 31-30, με τον Σπανό να μην αφήνει τίποτα να πέσει κάτω και να κάνει το 31-32. Το τελικό 32-32 της περιόδου το έγραψε και πάλι ο Κουζοβουνάς βάζοντας μια βολή.

Στην τέταρτη περίοδο οι KMC μπήκαν ανακτώντας και πάλι το προβάδισμα με τον Σπανό να βάζει 2 πόντους και να κάνει το 32-34. Καλάθι-καλάθι πήγαιναν οι δύο ομάδες. Απάντηση έδωσε ο Μοσκόφογλου για το 34-34, για να κάνει ο Παναγιωτόπουλος λίγο αργότερα το 34-36. Ο Κοβάτσος ισοφάρισε σε 36-36 και ο συνήθης ύποπτος Σπανός έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του με 36-38. Από εκείνο το σημείο και έπειτα όμως οι KMC έπαθαν ένα black out. Οι Phoenix Bums έτρεξαν ένα 6-0 μέχρι το τέλος του παιχνιδιού με τους Μοσκόφογλου, Λάσπα και Βερώνη για να έρθει το τελικό 42-38 στο ματς.

Πέρα από τον Μοσκόφογλου, καλό παιχνίδι έκανε και ο Λάσπας. Για τους ηττημενους οι Σπανός και Παναγιωτόπουλος έκαναν καλή εμφάνιση.