10.5%
52.2%
41.7%
9.5%

Phoenix Bums vs Kings B.C. 52-48.Στο φινάλε του παιχνιδιού ο Λάσπας με εύστοχο ντραιβ και 3/4 βολές χάρισε την νίκη στους Phoenix bums.Οι Kings προσπάθησαν για την ανατροπη 49-46(1:57)με τον Χαριτόπουλος ,αλλά ο Mvp Λάσπας, που πέτυχε 13 πόντους,8 ριμπάουντ, 3ασίστ και 1 κλέψιμο,χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος σκόραρε το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού 0-2 oι Kings. Με σερί 10-0 Οι Phoenix bums πέρασαν μπροστά στο σκορ με 10-2,με 4 πόντους ο Λάσπας και ο Καδάς και ο Καπετανάκης με σουτ. Γιωτάκης και Κασάπας μείωσαν σε 10-6 και ο Καδάς με 1-1 βολή το 11-6(τεχνική ποινή).Ο Κασάπας με τρίποντο το 11-9 και ο Μοσκόφογλου με σουτ το 13-9. Ο Χαριτόπουλος σκόραρε με σουτ το 13-11 και το δεκάλεπτο τελείωσε 14-11 με 1/2 βολές ο Φωτόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μοσκόφογλου με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 16-11 για τους Phoenix bums. Οι Kings ισοφάρισαν 16-16 με 2/2 βολές του Κασάπα και του Χαριτόπουλου.Ο Λάσπας με 4 πόντους πέτυχε το 20-16.Τσαγκάρης και Χαριτόπουλος έφεραν το ματς στα ίσα. 20-20.Το 22-20 ο Μοσκόφογλου με σουτ και ο Κασάπας με 1/2βολές το 22-21.Με ντραιβ ο Μοσκόφογλου και ο Φωτόπουλος με λει-απ πέτυχαν το 26-21.Ο Γιωτάκης το 26-23 και ο Φωτόπουλος με λει-απ το 28-23.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κασάπας το 28-25 και το δεκάλεπτο τελείωσε 30-25 με καλάθι του Καδά.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χαριτόπουλος σκόραρε το 30-27 με σουτ για τους Kings. Ο Βερώνης με τρίποντο και ο Καπετανάκης από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 35-27 για τους Phoenix bums. Ο Χαριτόπουλος με 1/2 βολές το 35-28 και με νέο τρίποντο ο Βερώνης το 38-28.Ο Χαριτόπουλος ξανά με σουτ για το 38-30 και ο Μοσκόφογλου από το ζωγραφιστό το 40-30.Με 2/2 βολές ο Χαριτόπουλος και ο Καρυπίδης μειωσαν σε 40-34.Ο Μοσκόφογλου με 1/2 βολές το 41-34 και το δεκάλεπτο τελείωσε 41-38 με τρίποντο ο Καρυπίδης και ο Χαριτόπουλος με 1/2 βολές.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο και ο Καδάς και Κοβάτσος πέτυχαν το 45-38 για τους Phoenix bums. Ο Χαριτόπουλος με 1/3 βολές ,Γκοτζής με ανάποδο λει-απ και Κασάπας με 1/2 βολές το 45-42 για τους Kings.Από το low post ο Μοσκόφογλου πέτυχε το 47-42.Ο Κασάπας με ντραιβ το 47-44 και ο Λάσπας έγραψε το 49-44.Ο εξαιρετικός Χαριτόπουλος σκόραρε με λει-απ το 49-46(1:57)Ο Λάσπας με 1/2 βολές (0:14) και 2/2 βολές (0:10)σφράγισε την νίκη της ομάδας του. Ο Χαριτόπουλος έγραψε το τελικό αποτέλεσμα 52-48 από επιθετικό ριμπάουντ(0:04).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καδάς με 9 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Καπετανάκης με 6 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εξαιρετικός Χαριτόπουλος 22 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ,1 κλέψιμο και ο Κασάπας με 13 πόντους,8 πόντους και 2 κλεψίματα.