0%
0%
0%
0%

Παιχνίδι που φαινόταν εύκολο στην αρχή όμως οι Pick n’ Troll αντέδρασαν και το έφεραν στα μέτρα τους στο δεύτερο δεκάλεπτο παλεύοντάς το μέχρι τέλους, αλλά οι πολύ δυνατοί Angels παρέμειναν ψύχραιμοι πανηγυρίζοντας την 4η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Bronze League και άφησαν τους Pick n’ Troll στο 3-4.

Ξεκίνημα του παιχνιδιού με τους Πλακογιαννάκη και Στεργίου να οδηγούν τους Angels σε ένα σερί από νωρίς στο ματς 11-0 με τον Κυριακόπουλο να απαντάει για το πρώτο καλάθι των Pick n’ Troll για το 11-2. Ο Σερέφας θα δώσει ξανά προβάδισμα διψήφιου αριθμού στους Angels με εύστοχο δίποντο για να απαντήσει ο Τσοπανάκης Γ. με δικό του δίποντο για το 13-4. Ο Σερέφας θα κερδίσει ένα φάουλ βάζοντας 1/2 βολές και ο Σελεπές θα διευρύνει ακόμα περισσότερο την διαφορά για Angels για το 16-4. Στη συνέχεια, ο Τσοπανάκης Γ. θα ευστοχήσει σε ακόμα ένα δίποντο για το 16-6. Με 2/2 εύστοχες βολές, ο Πλαγιαννάκος θα διαμορφώσει το 18-6 για να απαντήσει ο Τσοπανάκης Ν. με 2/2 δικές τους εύστοχες βολές. Με τον Μαλιγιάννη (Angels) και τον Βρυώνη (Pick n’ Troll) να ευστοχούν σε 2 και 1 βολή αντίστοιχα θα γίνει το 20-9 με τον Κακομανώλη να κλείνει ιδανικά το 1ο δεκάλεπτο για τους Angels με σκορ 23-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν η σειρά των Pick n’ Troll να λάμψουν αφού με ένα σερί 0-11 με κύριο εκφραστή τον Τσόλα θα πλησιάσουν στο σκορ και στους 3 πόντους διαφορά (23-20) με τον Κακομανώλη να δίνει ανάσα στους Angels με 2/2 βολές για το 25-20. Το σερί των Pick n’ Troll θα συνεχιστεί, για ένα ακόμα 0-11 όπου οι Pick n’ Troll θα πάρουν προβάδισμα (25-31) για να απαντήσουν οι Angels με δικό τους σερί πόντων 6-0 για την ισοφάριση (31-31). Το τελικό 31-33 θα διαμορφώσει ο Τσοπανάκης Γ. με περίτεχνο τρόπο για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο και να βρει τους Pick n’ Troll μπροστά στο σκορ με 2 πόντους.

Στην επιστροφή των ομάδων οι Angels θα πάρουν ξανά το προβάδισμα με τους Μαλιγιάννη και Στεργίου για το 34-33 και τον Τσόλα να επιστρέφει το προβάδισμα στην ομάδα του με εύστοχο δίποντο για το 34-35. Ένα μίνι σερί 6-1 των Angels θα τους φέρει ξανά μπροστά για το 40-36 για να μειώσει ο Παπαδόπουλος με 1/2 βολές για το 40-37. Ο Σελεπές θα δώσει λύσεις στη συνέχεια για Angels με 2/2 εύστοχα δίποντα για το 44-37 για να μειώσει ο Γκοβάτσος με τρίποντο σε 44-40. Στη συνέχεια, ο Μαλιγιάννης θα ευστοχήσει σε δίποντο με τον Κυριακόπουλο να απαντά με 2/2 βολές για το 46-42. Ένα σερί των Angels θα τους δώσει διαφορά στο παιχνίδι για το 50-42 με τον Μαλιγιάννη να εκτελεί τους Pick n’ Troll και να βάζει τα θεμέλια για μία μεγάλη νίκη. Το τελικό 50-45 για το 3ο δεκάλεπτο θα διαμορφώσει ο Τσοπανάκης Γ. με εύστοχο δίποντο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Pick n’ Troll θα ψαλιδίσουν την διαφορά του 3ου δεκαλέπτου για να φτάσουν το ματς στους 2 πόντους (56-54) και τον Πλακογιαννάκη να παίρνει στις πλάτες του την ομάδα του σκοράροντας 8 πόντους (έναντι 2 των Pick n’ Troll) διαμορφώνοντας έτσι το 64-56. Οι Pick n’ Troll όμως φώναξαν ξανά παρών φτάνοντας το παιχνίδι ξανά στους 3 πόντους με τους Τσόλα και Τσοπανάκη Γ. να ευστοχούν σε 4/4 βολές για το 64-61 και τον Μαλιγιάννη να δίνει λύση στους Angels για το 66-61. Οι Pick n’ Troll θα αγγίξουν και πάλι την διαφορά των τριών πόντων με 2/2 βολές του Τσόλα, όμως ο Μαλιγιάννης με τον Πλακογιαννάκη θα διαμορφώσουν το τελικό 70-63, αφήνοντας τους Pick n’ Troll χαμηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

MVP του παιχνιδιού ο πολύ δυναμικός Πέτρος Πλακογιαννάκης σημειώνοντας 29 πόντους μαζί με τους Μαλιγιάννη με 15 πόντους αλλά και ο Σελεπές που βοήθησε σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού σκοράροντας 8 πόντους. Από τους ηττημένους ξεχώρισε ο τρομερός Σεραφείμ Τσόλας με 27 πόντους αλλά και ο Γιώργος Τσοπανάκης με 14.

**Σημείωση: Εξαιτίας ενός τεχνικού προβλήματος στην ανάγνωση του βίντεο του παιχνιδιού Pick n’ Troll vs Angels που παρουσιάστηκε, τα στατιστικά δεν έχουν βγει ολοκληρωμένα παρά μόνο οι πόντοι των παιχτών οι οποίοι αντλήθηκαν από το φύλλο αγώνος. Η ομάδα του Jumpball Basketball League εργάζεται πάνω σε αυτό το πρόβλημα και ελπίζουμε σύντομα να βρεθεί λύση. Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση!