11.1%
33.3%
33.8%
21.1%

Νίκη με 43-57 των Bacardi Tel Aviv κόντρα στους Pick ‘n’ Troll και πλέον έχουν τον πρώτο λόγο για την κορυφή του ομίλου. MVP του αγώνα ήταν ο Ανδρέας Δενδρινός με 27 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στην πρώτη περίοδο καμία από τις δύο ομάδες δεν μπήκε και τόσο θερμά στο ματς, με αποτέλεσμα το σκορ να μείνει χαμηλά. Ο Αθανασόπουλος άνοιξε το σκορ (0-2), ο Γκοβάτσος ισοφάρισε σε 2-2 και ο Αθανασόπουλος έβαλε ξανά καλάθι για το 2-4. Γκολ φάουλ από τον Γιώργο Τσοπανάκη για το 5-4, καλάθι από τον Δενδρινό για το 5-6 και απάντηση από τον Μπακαυγά για το 7-6. Ο Αγγελής σημείωσε το 7-8, ο Κάτσας απάντησε (9-8) και ακολούθησε ένα 0-4 από Κτιστάκη και Αγγελή για το τελικό 9-12 της περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο οι Bacardi έκαναν δυνατό ξεκίνημα, πήγαν να χτισουν διαφορά, όμως οι Troll έδειξαν άμεσα τα δόντια τους. Ο Τσοπανάκης μείωσε σε 11-12 και ακολούθησε ένα 0-9 από Αγγελή, Δενδρινό και Αθανασόπουλο για το 11-21. Καλάθι από τους Troll για το 13-21, απάντηση από τον Δενδρινό(13-23) και 8-0 από Γκοβάτσο, Μπακαυγά και Γιώργο Τσοπανάκη για το 21-23. Ανάσα από τον Κτιστάκη για το 21-25 και τρίποντο στη λήξη του ημιχρόνου από τον Γκοβάτσο για το 24-25.

Στην τρίτη περίοδο οι Bacardi μπήκαν κάπως πιο αποφασισμένοι, πήραν μια διαφορά και άρχισαν να ξεκαθαρίζουν την υπόθεση νίκη. Ενα 0-4 από τον Δενδρινό για το 24-29, καλάθι από τον Μπακαυγά για το 26-29 και 7-0 από Κτιστάκη και Δενδρινό για το 26-36. Ο Γκοβάτσος μείωσε στους 8(28-36), όμως οι Αγγελής και Δενδρινός γρήγορα έκαναν ένα 0-4 για το 28-40. Τρίποντο ο Κάτσας για το 31-40 και απάντηση από τον Γυρούκη για το 31-43. Ο Τσοπανάκης έβαλε μια βολή για το 32-43 και ο Δενδρινός με τρίποντο πήγε το ματς στους 14(32-46). Γιώργος και Νίκος Τσοπανάκης έβαλαν από ένα καλάθι για το τελικό 36-46 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Bacardi έπαιξαν τόσο όσο έπρεπε ώστε να μην κινδυνευσουν και να φτάσουν στο ροζ φύλλο χωρίς ιδιαίτερο άγχος. Ο Τσοπανάκης για το 38-46, ο Δενδρινός απάντησε σε 38-48 και μια βολή από τον Τσοπανάκη ξανά για το 39-48. Καλάθι ο Δενδρινός για το 39-50, απάντηση ο Τσοπανάκης για το 41-50 και τρίποντο από τον Γυρούκη για το 41-53. Νίκος Τσοπανάκης για το 43-53 και 0-4 από Αθανασόπουλο για να φτάσουμε στο τελικό 43-57 του αγώνα.

Για τους Bacardi Tel Aviv, πέρα από τον Δενδρινό, σημαντική συνεισφορά στη νίκη είχαν και οι Κτιστάκης και Αθανασόπουλος. Για τους Pick ‘n’ Troll ξεχώρισαν οι Γιώργος Τσοπανάκης και Γκοβάτσος.