30.4%
30.8%
32.6%
22.2%

Την τέταρτη σερί τους νίκη έκαναν οι Pick ‘n’ Troll για να ανέβουν στο 5-1, κερδίζοντας πολύ δύσκολα με 44-47 την Dream Team σε ένα παιχνίδι που ήταν αμφίρροπο καθ’ όλη την διάρκεια του. MVP του αγώνα ήταν ο Αλέξανδρος Χατζηκυριάκος με 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Dream Team έκανε πολύ δυνατό ξεκίνημα με σερί 10-0 από τους Κώνστα, Γεραγωτή και Καρατζά, ο Γκοβάτσος μείωσε σε 10-5 με 5 δικούς του πόντους, 14-5 με απάντηση 4-0 του Γεραγωτή, 14-8 οι Χατζηκυριάκος και Παπαδόπουλος, 16-8 ο Κώνστας και 16-17 με 0-9 σερί στο τέλος της περιόδου από τους Χατζηκυριάκο και Γκοβάτσο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο με τους Pick ‘n’ Troll στο +1.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Dream Team προσπάθησε ξανά με ένα καλό σερί να ανοίξει την διαφορά της, όμως οι Troll είχαν ξανά απάντηση. Ο Καρατζάς με τρεις δικούς του πόντους έγραψε το 19-17, 19-21 από τους Παπαδόπουλο και Τσοπανάκη, 28-21 με 9-0 σερί οι Γεραγωτής και Ζαχαριάς και καλάθι από τον Τσοπανάκη λίγο πριν το τέλος της περιόδου για το τελικό 28-23 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Pick ‘n’ Troll μπήκαν δυνατά σε επίθεση, αλλά και σε άμυνα με αποτέλεσμα να ξεφεύγουν για πρώτη φορά στο σκορ. Χατζηκυριάκος, Φιλιππίδης και Παπαδόπουλος έβαλαν μπροστά τους Troll με 28-30, 29-30 ο Δεμερτζής, 29-37 οι Τσοπανάκης, Γουβόπουλος και Παπαδόπουλος, 31-37 ο Γεραγωτής, 31-42 για το +11 οι Χατζηκυριάκος και Γουβόπουλος και τρίποντο από τον Καρατζά στο μπαζερ της περιόδου για το 34-42.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Dream Team έσφιξε τα λουριά, προσπάθησε για την μεγάλη ανατροπή, όμως στο τέλος δεν τα κατάφερε. Ο Καρατζάς μείωσε σε 36-42, ο Τσοπανάκης έγραψε με τρίποντο το 36-45, 41-45 με 5-0 από τους Καρατζά και Δεμερτζή, 41-47 από τον Παπαδόπουλο και 44-47 από τους Δεμερτζή και Καρατζά με 1.55 να μένει. Από εκείνο το σημείο και έπειτα ακολούθησαν κάποιες άστοχες επιθέσεις, με τους παίχτες της Dream Team να κυνηγούν στο τελευταίο σουτ την ισοφάριση, χωρίς όμως να το καταφέρνουν, επομένως το ματς έληξε με το 44-47 που είχε γραφτεί λίγο νωρίτερα.

Για τους Pick ‘n’ Troll, πέρα από τον Χατζηκυριάκο, εξαιρετικός ήταν και ο Παπαδόπουλος, ενώ σε συγκομιδή πόντων ακολούθησαν οι Τσοπανάκης και Γκοβάτσος. Για την Dream Team ξεχώρισαν οι Καρατζάς και Γεραγωτής.