21.4%
25.0%
44.0%
24.1%

Πάρα πολύ καλή εμφάνιση έκαναν οι Firehawks απέναντι στους Pick ‘n’ Troll με τους δεύτερους, να καταφέρνουν να είναι ανταγωνιστικοί μόνο για ένα δεκάλεπτο , καθώς οι τυπικά φιλοξενούμενοι διάβασαν πολύ καλά το παιχνίδι, στόχευσαν τους ψηλούς τους και με φθορά μέσα απο τη ρακέτα , λύσαν το επιθετικό τους παιχνίδι ενώ στην άμυνα “δάγκωναν σίδερα” υποχρεώνοντας τους αντιπάλους τους σε μόλις 2 πόντους σε ολόκληρο το δεύτερο δεκάλεπτο. Μετά την ανάπαυλα , η ομάδα των φλεγόμενων γερακιών είχε βρεί ρυθμό και τίποτα δεν μπορούσε να την σταματήσει , βρίσκοντας σκορ σχεδόν απο όλους τους παίκτες της και τελικά επικρατώντας των Pick ‘n’ Troll με σκορ 40-69. Αδιαμφισβήτητος MVP ο Ακσεχέρογλου ο οποίος έγραψε triple-double! απόψε στο Σταύρος Βενέτης, πετυχαίνοντας 12 πόντους, 14 ριμπάουντ και 13 ασίστ, 2 κλεψίματα και μόλις 2 λάθη για την απολύτη κυριαρχία της ομάδας του στο σημερινό αγώνα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά με τον Μητρόπουλο να ανοίγει το σκορ για το 0-2,απάντηση του Αγγελόπουλου για το 2-2, ξανά ο Μητρόπουλος στο 2-4, τρίποντο του Ρούσσου και 5-4, καλάθι του Ακσεχέρογλου για το 5-6, 7-0 σερί με βολή και τρίποντα απο Ρούσσο και Αγγελόπουλο για το 12-6, απάντηση απο του Μητκάκη για το 12-10, δίποντο του Τσοπανάκη Γ για το 14-10, δίποντο οτυ Μητκάκη για το 14-12, σούτ μέσης απόστασης απο τον Κάτσα για το 16-12 και 4 συνεχόμενοι πόντοι απο τον Μητκάκη τον οποίο συνεχώς τροφοδοτούσε ο Ακσεχέρογλου για το 16-16 του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο , οι Firehawks έσφυξαν πάρα πολύ την άμυνα τους και άφησαν μόνο ένα καλάθι απο τον Ρούσσο να διαταράξει το στεφάνι τους με τους  Δημητρακόπουλο, Μητρόπουλο, Μητκάκη να βάζουν σύνολο 19! πόντους και να κάνουν μία ηχηρή δήλωση πριν την ανάπαυλα για την τροπή που θα πάρει το μάτς , διαμορφώνοντας το 18-35 του ημιχρόνου!

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με δίποντο του Χατζηκωνσταντίνου για το 20-35, τρίποντη άμεση απάντηση απο τον Μητρόπουλο και 20-38, καλάθι του Αγγελόπουλου και 22-38,22-43 με 5 πόντους απο τον Πολυχρονόπουλο, τρίποντο του Τσοπανάκη Γ και 25-43, 25-48 με τρίποντο του Κεαλόγλου και δίποντο του Μητρόπουλου, 26-48 απο βολή του Τσοπανάκη Γ, Ακσεχέρογλου για τρείς και 26-51, δίποντα του Κάτσα και  του Αγγελόπουλου για το 30-51, απάντηση του Ακσεχέρογλου και με  7 δικούς του πόντους και 2 απο τον Μητκάκη για το 30-62 με τους Ρούσσο και Κάτσα να κάνουν ένα 5-0 για το 35-62 του τρίτου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι ρυθμοί έπεσαν και απο τις δύο ομάδες αφου το παιχνίδι είχε ουσιαστικά τελειώσει, με τους Μητκάκη, Πολυχρονόπουλο και Δημητρακόπουλο να κάνουν το 35-69 και τους Pick ‘n’ Troll να βρίσκουν 5 πόντους απο τον Ρούσσο για να λήξει ο αγώνας με σκορ 40-69.

Εκτός του MVP της αναμέτρησης ο Πολυχρονόπουλος έκανε και αυτός με τη σειρά τους double double σημειώνοντας 10 πόντους, 11 ριμπάουντ 3 ασίστ και ένα κλέψιμο, ενώ για τους Pick ‘n’ Troll ξεχώρισε ο Αγγελόπουλος με 7 πόντους 5 ριμπάουντ και 1 ασίστ.