24.0%
46.2%
37.3%
13.3%

Οι Gademians στο εναρκτήριο ματς του 2 γύρου πήραν την νίκη απέναντι στους Pick ‘n’ Troll με 50-44 και σκαρφάλωσαν στην δεύτερη θέση του ομίλου .MVP του αγώνα ο Τριδήμας με 13 πόντους, 13 ριμπάουντ(4-9),1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς  ξεκίνησε με τρίποντο ο Ρούσσος 3-0 για τους Pick ‘n’ Troll .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τριδήμας το καλάθι και ο Γκάμαρης με λει-απ έγραψαν το 3-4.Με νέο τρίποντο ο Ρούσσος και το 6-4.Για να ισοφαρίσει και πάλι ο Τριδήμας ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ 6-6.Με σουτ ο Ρούσσος σκόραρε το 8-6.Ο Παππάς το καλάθι ύστερα από την ασίστ του Τριδήμας και ο Αδαμόπουλος με 4 πόντους έγινε το 8-12 για τους Gademians .Ο Ρούσσος μείωσε με λει-απ σε 10-12.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Τριδήμας το καλάθι και το 10-14.Με 1/2 βολές ο Κυριακόπουλος έκανε το 11-14.Ο Σιαμάντας με καλάθι και ο Τριδήμας με γκολ φάουλ έγραψαν το 11-19.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-19 ο Τσοπανάκης Γιώργος με λει-απ και buzzer τρίποντο.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Γκάμαρης με hook έκανε το 16-21 για τους Gademians .Ο Ρούσσος με 2/2 βολές έκανε το 18-21 για τους Pick ‘n’ Troll .Και πάλι ο Γκάμαρης με hook έγραψε το 18-23. Ο Κυβρικοσαίος με λει-απ πέτυχε το 20-23 .Στη γραμμή των βολών ο Παππάς με 1/2 έκανε το 20-24.Με βολές 2/2 σκόραρε και ο Ρούσσος για το 22-24.Με σουτ από την γωνία ο Παπασγουρίδης και με 1/2 βολές ο Τριδήμας  έγινε το 22-27.Για να πέτυχε ο Ρούσσος με λει-απ το 24-27 για τους Pick .Το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Κοζαδίνος και ο Αδαμόπουλος την ασίστ και το καλάθι ο Κοζαδίνος για το 24-32.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο με λει-απ ο Τακμάκης έκανε το 24-34 για τους Gademians.Ο Γκοβάτσος με σουτ μείωσε σε 26-34 για τους Pick ‘n’ Troll .Ο Τριδήμας με καλάθι και 1/2 βολές έκανε το 26-37.Με 1/2 βολές σκόραρε ο Κυβρικοσαίος για το 27-37.Από το Hihg post o Γκάμαρης πέτυχε το 27-39.Ο Γκοβάτσος με ανάποδο λει-απ μείωσε σε 29-39.Η περίοδος τελείωσε 29-41 με Hook ο Γκάμαρης ύστερα από την ασίστ του Τακμάκη.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τακμάκης με σουτ για τους Gademians έκανε το 29-43.Ο Τσοπανάκης Γιώργος με τρίποντο και ο Κυριακόπουλος με σουτ έγραψαν το 34-43.Ο Κοζαδίνος σκόραρε με τρίποντο και έκανε το 34-46.Με σουτ ο Κυριακόπουλος και με τρίποντα ο Τσοπανάκης Γιώργος και ο Ρούσσος μείωσαν 42-46 για τους Pick ‘n’ Troll.Ο Σιαμάντας με 1/2 βολές και μετα με μει-απ έκανε το 42-49.Με 1/2 βολές ο Τσοπανάκης Γιώργος και ο Κυριακόπουλος έκαναν το 44-49.Το παιχνίδι τελείωσε 44-50 με 1/2 βολές ο Γκάμαρης .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Γκάμαρης με 11 πόντους,5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα,ο Αδαμόπουλος με 4 πόντους ,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Κοζαδίνος με 8 πόντους ,6 ριμπάουντ ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Ρούσσος με 19 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο,ο Τσοπανάκης Γιώργος με 12 πόντους,4 ριμπάουντ,1 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Κάτσας με 12ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.